Trwa ładowanie...
d1qjvwl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pamiątki

Pamiątki po Lennonie, Lady Gadze i Mercurym idą pod młotek

Fani pamiątek po gwiazdach znów będą mieli nie lada gratkę. Notatki Lennona, pianino Lady Gagi i kurtka Freddiego Mercury'ego idą pod młotek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pamiątki po Lennonie, Lady Gadze i Mercurym idą pod młotek
(Fot: PAP/EPA/SEBASTIAN WIDMANN)
d1qjvwl

Na aukcji, zaplanowanej na 21 maja w Nowym Jorku zostaną wystawione setki rzeczy należących do znanych muzyków, od instrumentów po stroje i rękopisy.

Jedną z atrakcji ma być rękopis tekstu piosenki "Being for the Benefit of Mr. Kite", napisanej przez Johna Lennona do albumu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band." Wartość tekstu jest szacowana na 300-500 tysięcy dolarów.

Organizatorzy aukcji wierzą, że znajdą się chętni, by tyle zapłacić.

d1qjvwl

- Wszystko napisane przez Johna Lennona cieszy się dużym zainteresowaniem - powiedział Martin Nolan z domu aukcyjnego Julien's Auctions.

Oczekuje on także dużego zainteresowania listem, jaki napisał nieżyjący już lider zespołu Nirvana Kurt Cobain do szefa wytwórni płytowej Davida Geffena, o decyzji w sprawie rozwiązania zespołu.

Inną atrakcją aukcji jest pierwsze pianino Lady Gagi, przy którym gwiazda napisała swój pierwszy utwór mając 5 lat. Jego wartość jest szacowana na 100-200 tysięcy dolarów.

Fani Freddiego Mercury'ego będą mogli "powalczyć" o marynarkę, którą gwiazdor nosił w czasie europejskiej trasy koncertowej Magic Tour w 1986 roku.

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl