Trwa ładowanie...

Pandemia koronawirusa wymusza zmiany. Rolnicy wejdą do internetu

Służby weterynaryjne zwracają się do rolników o zgodę na przekazanie ich danych resortowi rolnictwa. To pozwoli promować ich produkty i działalność w przygotowywanej aplikacji.

Share
Pandemia koronawirusa wymusza zmiany. Rolnicy wejdą do internetu
Źródło: Istock, Fot: iStock
d145u5l

"Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje nad uruchomieniem aplikacji, która ułatwi m.in. rolnikom sprzedaż bezpośrednią produktów. W związku z tym Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gliwicach prosi o wyrażenie zgody na przekazanie MRiR zgromadzonych przez Inspekcję Weterynaryjną danych osobowych" - przekazał w komunikacie urząd miasta Gliwice, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa.

Według informacji przekazanych przez gliwicki magistrat, aplikacja ma przede wszystkim promować produkty i działalność "osób i podmiotów prowadzących sprzedaż bezpośrednią, rolniczy handel detaliczny lub działalność marginalną, lokalną i ograniczoną".

d145u5l

Aplikacja ma tym samym ułatwić sprzedaż produktów rolnikom, a także zareklamować ich w sieci. By jednak tak się stało, resort rolnictwa musi otrzymać dane wszystkich zainteresowany, które są w posiadaniu inspekcji weterynaryjnej.

Chętni na dołączenie do powstającej aplikacji mają czas na wyrażenie zgody do 24 kwietnia. Mogą to zrobić za pośrednictwem strony piw-gliwice.pl. Tam też znajdą więcej informacji.

Zobacz też: Centra handlowe wymuszały otwieranie salonów. "To była walka"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d145u5l

Podziel się opinią

Share
d145u5l
d145u5l