Trwa ładowanie...
d3vc509

Paralotniarstwo - kurs w dwa tygodnie, a samodzielne loty już po pierwszym dniu

Kurs paralotniarski zakończony uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu można zrobić w dwa tygodnie, a samodzielnie loty wykonywać już po pierwszym dniu ćwiczeń. Zakup używanego sprzętu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych - mówią piloci, którzy uprawiają ten sport.

Share
d3vc509

Udostępniamy nagranie wideo:

http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Paralotniarstwo-kurs-w-dwa-tygodnie-a-samodzielne-loty-juz-po-pierwszym-dniu.mp4

Paralotniarstwo jest najmłodszym sportem lotniczym. Jego idea powstała pod koniec lat 60. w USA, gdzie David Barish opracował ideę "szybującego spadochronu" i rozpoczął pierwsze loty z wysokich gór.

d3vc509

Paralotnie szybko stały się sportem bardzo popularnym we francuskich Alpach już w latach 80. XX w., skąd przywędrowały do Polski.

Pierwsze zawody paralotniowe w naszym kraju rozegrano w 1989 roku, a pierwsze oficjalne Paralotniowe Mistrzostwa Polski zostały odbyły się w czerwcu 1992 roku w Kowarach. Starty odbywały się z Małej Kopy w Karpaczu, a w zawodach wzięło udział 48 zawodników. Pierwszym Mistrzem Polski został Piotr Dziergas z Bielska-Białej. Od tamtych czasów minęło już ponad 25 lat, a sport wciąż dynamicznie się rozwija pozwalając na pokonywanie kolejnych granic. (PAP)

luo/ laz/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01

hasło: OZsV2TzG%!if

d3vc509

Podziel się opinią

Share
d3vc509
d3vc509