PARP zachęca innowacyjnych studentów do udziału w konkursie
„Byliśmy bardzo usatysfakcjonowani wysokim poziomem prac nadesłanych do I edycji konkursu. Mamy nadzieję, że również w tym roku zgłoszone zostaną innowacyjne i oryginalne prace magisterskie. Chcemy wyróżniać innowacyjne i oryginalne pomysły, które mają praktyczne możliwości wdrożenia” – tak Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, komentuje inicjatywę, której celem jest wyłonienie i promocja najlepszych prac magisterskich z zakresu innowacyjności. Do 11 lipca br. można zgłaszać prace do II edycji.
24.05.2011 | aktual.: 24.05.2011 14:44
„Byliśmy bardzo usatysfakcjonowani wysokim poziomem prac nadesłanych do I edycji konkursu. Mamy nadzieję, że również w tym roku zgłoszone zostaną innowacyjne i oryginalne prace magisterskie. Chcemy wyróżniać innowacyjne i oryginalne pomysły, które mają praktyczne możliwości wdrożenia” – tak Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Przewodnicząca Kapituły Konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności komentuje realizowaną przez Agencję inicjatywę, której celem jest wyłonienie i promocja najlepszych prac magisterskich z zakresu innowacyjności. Do 11 lipca br. można zgłaszać prace do II edycji.
Laureaci I edycji konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności:Michał Skałecki, Magdalena Danowska, Natalia Gnutek i Krzysztof Formela nie tylko otrzymali cenne nagrody rzeczowe, lecz także zyskali okazję promocji swoich pomysłów. „Zaprezentowałem wyniki pracy wśród przedsiębiorców, którzy mogą być potencjalnymi odbiorcami zaproponowanych przeze mnie rozwiązań” – opowiada Krzysztof Formela. Zdobywca głównej nagrody, Michał Skałecki dodaje: „Dzięki temu konkursowi znacznie poszerzyła się siatka moich kontaktów z firmami oraz osobami wdrażającymi innowacyjne rozwiązania”.
Zdaniem laureatów, pisanie prac magisterskich mających praktyczny wymiar, najlepiej we współpracy z firmami, może przynieść wyłącznie korzyści. Często tylko prywatne przedsiębiorstwa oferują dostęp do najnowszych technologii i danych. Laureaci podkreślają, że współpraca z sektorem prywatnym to także sprawdzian dla własnej wiedzy i umiejętności. Magdalena Danowska podsumowuje: „Dzięki współpracy z firmą mamy szansę wprowadzenia na rynek innowacyjnego rozwiązania według własnego pomysłu”. Często oznacza to też nawiązanie kontaktu z pierwszym pracodawcą po skończeniu studiów. „Absolwenci, którzy mogą pochwalić się interesującymi, praktycznymi tematami prac magisterskich, są bardziej konkurencyjni na rynku pracy” – podkreśla Natalia Gnutek.
Więcej informacji na temat laureatów i ich prac można znaleźć na Portalu Innowacji: www.pi.gov.pl/kip.
Do 11 lipca br. można zgłaszać prace do II edycji konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności. Przyjmowane będą prace magisterskie obronione między 30 czerwca 2009 r. a 10 lipca 2011 r. dotyczące następujących zagadnień: ekoinnowacji, innowacji w sektorze usług, popytowego podejścia do tworzenia innowacji, nowego podejścia do zamówień publicznych.
Więcej informacji: www.pi.gov.pl/kip, e-mail: kip@parp.gov.pl, tel.: 22 339 45 21.
Fot: Rafał Hencel; na zdjęciu (od lewej): K. Formela, N. Gnutek, M. Danowska, M. Skałecki.
Działanie „Innowacje w Przedsiębiorstwach – Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw” jest realizowane w ramach projektu systemowego PARP „Rozwój zasobów ludzkich poprzez promowanie wiedzy, transfer i upowszechnianie innowacji”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.