Trwa ładowanie...
d7hl1vp

PBG może zwiększyć udział w Energomontażu Południe do powyżej 50 proc.

16.11. Warszawa (PAP) - PBG prowadzi rozmowy w sprawie zwiększenia swojego zaangażowania w giełdowym Energomontażu Południe do ponad 50 proc. Spółka negocjuje też przejęcie innej...

d7hl1vp
d7hl1vp

16.11. Warszawa (PAP) - PBG prowadzi rozmowy w sprawie zwiększenia swojego zaangażowania w giełdowym Energomontażu Południe do ponad 50 proc. Spółka negocjuje też przejęcie innej firmy z branży energetycznej - poinformował dziennikarzy wiceprezes PBG Przemysław Szkudlarczyk.

Negocjacje z akcjonariuszami Energomontażu Południe w sprawie zwiększenia udziału PBG w tej spółce do powyżej 50 proc. powinny zamknąć się do końca pierwszego kwartału 2011 roku.

"Negocjujemy w sprawie zwiększenia udziałów w Energomontażu Południe. Chcielibyśmy to zrobić przez powiększenie kapitału, ale nie wykluczamy również wariantu mieszanego" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Szkudlarczyk.

Dodał, że ta transakcja wiązałaby się z koniecznością ogłoszenia wezwania na akcje Energomontażu Południe.

d7hl1vp

Szkudlarczyk poinformował, że PBG prowadzi równolegle rozmowy z inną spółką z branży energetycznej spoza giełdy o przychodach nieco niższych niż Energomontaż Południe, ale o zbliżonym wyniku netto. Spodziewa się, że negocjacje rozstrzygną się do końca pierwszego kwartału 2010 roku. Gdyby negocjacje zakończyły się powodzeniem, to PBG mogłoby objąć w tej spółce 70 proc. akcji.

Wartość transakcji mogłaby wynieść kilkadziesiąt milionów złotych. (PAP)

pif/ pr/ gor/

d7hl1vp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7hl1vp