Trwa ładowanie...
d288ldq
24-01-2017 13:52

PDM złożył do KNF wniosek o możliwość wydawania rekomendacji

Warszawa, 24.01.2017 (ISBnews) - Polski Dom Maklerski (PDM) złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o rozszerzenie posiadanej licencji brokerskiej o możliwość wystawiania rekomendacji, podał broker. Dział analityczny ma zostać uruchomiony w I kw. 2017 r.

Share
d288ldq

PDM deklaruje, że wyróżnikiem na rynku ma być nowe podejście do tworzenia analiz, łączące wiedzę merytoryczną dotyczącą danej branży wraz ze specjalistyczną wiedzą finansową.

"Obserwujemy coraz większe zainteresowanie researchem zarówno ze strony emitentów, jak i inwestorów. Co ciekawe, często o raporty analityczne dopytują nas też więksi inwestorzy indywidualni, którzy chcą się nimi posiłkować w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Chcielibyśmy też wprowadzić innowacyjne podejście do analiz. Otóż naszym celem jest łączenie wiedzy eksperckiej z danej branży oraz wiedzy specjalistów od finansów tak, aby powstał wartościowy raport dla inwestorów" - powiedział prezes PDM Szczepan Dunin Michałowski, cytowany w komunikacie.

PDM specjalizuje się w bezprospektowych emisjach obligacji i obecnie prowadzi kilka takich projektów.

"Rozmawiamy z kolejnymi emitentami i mam nadzieję, że w bieżącym roku uda nam się przeprowadzić kilkanaście tego typu projektów. Ponadto ciągle pracujemy i analizujemy nowe konstrukcje produktów inwestycyjnych, tak aby zaoferować inwestorom indywidualnym ciekawe możliwości lokowania swojego kapitału. Ponadto dzięki uruchomieniu działu analiz chcemy mocniej zaistnieć na rynku akcyjnym, który choć bardzo trudny cały czas daje możliwości ponadprzeciętnych zysków. Postaramy się wskazywać takie możliwości" - podsumował Dunin Michałowski.

PDM posiada zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej z 20 marca 2012 r., a pod obecną nazwą działa od maja 2016 roku.

(ISBnews)

d288ldq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288ldq
d288ldq