Trwa ładowanie...
d2kil4v

PEManagers powiększa portfel o brytyjską spółkę z sektora fintech MarketInvoice

Warszawa, 19.07.2016 (ISBnews) - Fundusz MCI.TechVentures z grupy Private Equity Managers (PEManagers) powiększa swój portfel spółek z sektora fintech o brytyjską spółkę MarketInvoice, która prowadzi platformę faktoringu online. W rundzie finansowania o wartości 7,2 mln GBP, którą prowadził fundusz MCI.TechVentures, wzięli udział również pozostali inwestorzy finansowi spółki, w tym fundusz Northzone, podał PEManagers.

Share
d2kil4v

Finansowanie pozyskane w ramach ostatniej rundy m.in. od funduszu MCI.TechVentures, zarządzanego przez Private Equity Managers , pozwoli MarketInvoice na ugruntowanie pozycji lidera na rynku brytyjskim poprzez dalsze zwiększenie skali działalności, wzmocnienie zespołu oraz rozwój nowych produktów.

PEM podał, że platforma MarketInvoice każdego dnia dostarcza finansowanie przedsiębiorstwom w Wielkiej Brytanii o wartości 1,5 mln GBP, a całkowita wartość faktur przeprocesowanych przez MarketInvoice od rozpoczęcia działalności w 2012 roku wyniosła prawie 1 mld GBP.

"MarketInvoice jest przykładem innowacyjnej spółki, który definiuje na nowo sektor usług faktoringu. Poprzez platformę online, MarketInvoice udostępnia przedsiębiorcom szybki i elastyczny dostęp do kapitału obrotowego. Po inwestycjach w iZettle i Azimo zrealizowanych w 2015 roku, pojawienie się MarketInvoice w portfelu funduszu to kontynuacja naszego dużego zainteresowania sektorem fintech. Widzimy ogromną szansę dla MarketInvoice na umocnienie pozycji lidera na rynku UK oraz na przygotowanie ekspansji geograficznej" - powiedział Senior Partner i Fund Manager MCI.TechVentures Sylwester Janik, cytowany w komunikacie.

d2kil4v

W ramach planowanej ekspansji geograficznej, spółka będzie rozważała również konsolidację rynku poprzez akwizycje wybranych spółek na głównych rynkach Europy. Sylwester Janik dołączy do rady dyrektorów MarketInvoice. W rudzie finansowania prowadzonej przez fundusz MCI.TechVentures wzięli udział także obecni inwestorzy finansowi, m.in. fundusz Northzone, będący akcjonariuszem spółki od 2015 roku. MarketInvoice to kolejna po iZettle wspólna inwestycja funduszy MCI.TechVentures i Northzone

Janik podkreślił, że obawy dotyczące ewentualnego spowolnienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii oraz wzrostu niepewności w sektorze bankowym, które pojawiły się po ogłoszeniu wyników referendum dotyczącego Brexit'u, mogą być jednym z czynników wzrostu dla platformy MarketInvoice.

"MCI.TechVentures to fundusz z doświadczeniem inwestycyjnym w Europie, w którego portfelu znajduje się wiele szybkorosnących spółek technologicznych, w tym z sektora usług finansowych online. Właśnie w oparciu o tego rodzaju doświadczenie zespołu funduszu, będziemy chcieli wspólnie wypracować strategię międzynarodowej ekspansji, tak aby móc wspierać małych i średnich przedsiębiorców w całej Europie. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli pracować wspólnie" - powiedział współzałożyciel oraz CEO MarketInvoice Anil Stocker, cytowany w komunikacie.

W ramach platformy, brytyjskie przedsiębiorstwa uzyskały do tej pory 850 mln GBP finansowania. Spółka zakłada, że do końca 2016 roku ten poziom przekroczy 1 mld GBP.

d2kil4v

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d2kil4v

Podziel się opinią

Share
d2kil4v
d2kil4v