Trwa ładowanie...
d3m52rr

Perma-Fix pokaże plany użycia molibdenu w produkcji Tc-99m w USA

Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - Perma-Fix Medical przedstawi szczegóły i plany dotyczące opracowania nowej technologii, która wykorzystuje molibden, powszechnie występujący metal, do wyprodukowania Mo-99 i izotopu medycznego Technetium-99 (Tc-99m) podczas spotkania Komitetu Badań Jądrowych Narodowej Akademii Nauk, Inżynierii i Medycyny w Waszyngtonie, USA w dniu 3 listopada, poinformował przewodniczący rady nadzorczej Perma-Fix Medical dr. Louis F. Centofanti.

Share
d3m52rr

"Dyskusja dotyczyć będzie postępów w pracach nad pozyskiwaniem Molibdenu-99 (Mo-99) bez konieczności użycia wysoce wzbogaconego uranu" - czytamy w komunikacie.

"Cieszymy się z udziału w tak ważnym wydarzeniu w branży energetyki jądrowej. Możliwość zaprezentowania nowego procesu produkcji izotopów medycznych szerszej widowni jest jednym z etapów realizacji rozwoju naszej technologii w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Wierzymy, że innowacyjna technologia przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd" - powiedział Centofanti, cytowany w komunikacie.

W jego ocenie, nowy proces technologiczny może z łatwością zostać wdrożony na całym świecie w wykorzystaniem standardowych reaktorów badawczych i komercyjnych, eliminując tym samym konieczności wykorzystywania reaktorów o specjalnym zastosowaniu.

d3m52rr

Perma-Fix Medical, Inc. z siedzibą w Atlancie, stan Georgia, USA, jest podmiotem zależnym spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku Nasdaq. Spółka powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny, który wykorzystuje molibden do wyprodukowania Mo-99 i rozpadu Tc-99m przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.

(ISBnews)

d3m52rr

Podziel się opinią

Share
d3m52rr
d3m52rr