Trwa ładowanie...
d13z4oz

Petrolinvest zamierza przeprowadzić scalenie akcji

Warszawa, 15.07.2014 (ISBnews) - Petrolinvest zamierza przeprowadzić scalenie akcji w związku z programem naprawczym wymaganym przez GPW, poinformowała spółka.
Share
d13z4oz

"Spółka zamierza przeprowadzić scalenie akcji. Szczegóły zostaną zaprezentowane w programie naprawczym, który spółka opublikuje zgodnie z komunikatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 26 czerwca 2014 roku" - czytamy w odpowiedzi Petrolinvestu na pytania akcjonariusza.

26 czerwca GPW opublikowała listę emitentów, których akcje zostały zakwalifikowane do segmentu "lista alertów". Petrolinvest znalazł się na niej po raz drugi z rzędu.

Do tego segmentu kwalifikowane są akcje emitentów, gdy średni kurs akcji danego emitenta jest niższy niż: 50 groszy - dla kwalifikacji dokonywanych począwszy od 27 marca 2014 r.; 1 zł - dla kwalifikacji dokonywanych począwszy od drugiego dnia sesyjnego przed ostatnim dniem sesyjnym grudnia 2014 r.

d13z4oz

Średnia cena Petrolinvestu wyniosła 0,22 zł, jak podano w załączniku do czerwcowego komunikatu giełdy.

GPW tłumaczyła wówczas, że emitenci, których akcje zostały zakwalifikowane do segmentu "lista alertów" po raz drugi z rzędu, w terminie 30 dni od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o dokonanej drugiej z rzędu kwalifikacji "są zobowiązani do przygotowania i przedstawienia do publicznej wiadomości programu naprawczego wskazującego działania jakie zamierzają podjąć w celu usunięcia przyczyny kwalifikacji, zawierającego w szczególności opis tych działań oraz harmonogram ich realizacji".

Obecnie kapitał Petrolinvestu dzieli się na 241 939 472 akcji. W poniedziałek na zamknięciu notowań za akcję spółki płacono 0,20 zł.

Petrolinvest koncentruje się na handlu gazem płynnym i ropą naftową. Prowadzi poszukiwania węglowodorów w Kazachstanie. Rozważa projekty łupkowe w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d13z4oz

Podziel się opinią

Share
d13z4oz
d13z4oz