Trwa ładowanie...
d3q6rwx

Petru wzywa całą opozycję. "Zlikwidujmy zakaz handlu"

Ryszard Petru postanowił skorzystać z handlowej niedzieli i poszukał wyborców pod warszawską Galerią Mokotów. Podczas zorganizowanej tam konferencji zwrócił się do opozycji, by likwidacja zakazu handlu była jej hasłem wyborczym.
Share
Petru nie zamierza jednak całkowicie zabierać wolnego pracownikom handlu
Petru nie zamierza jednak całkowicie zabierać wolnego pracownikom handluŹródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d3q6rwx

Ryszard Petru wraz ze swoją nową partią Teraz! stara się o powrót na polityczne salony. Sukces w wyborach ma jego zdaniem zapewnić rozprawienie się z reformami PiS. Wcześniej postulował zmiany 500+, teraz, jak informuje PAP, chce się wziąć także za zakaz handu. - Mam apel do całej zjednoczonej opozycji, żeby to było hasło, które nas łączy. Zlikwidujemy zakaz handlu w niedziele - mówił pod Galerią Mokotów.

Petru nie zamierza jednak całkowicie zabierać wolnego pracownikom handlu. Zaproponował, żeby zamiast zakazu handlu wprowadzić dwie wolne niedziele dla pracowników.

Przypomnijmy, że grudzień jest wyjątkowym miesiącem jeśli chodzi o ograniczenie handlu. Z 5 niedziel, które w tym roku przypadają na ostatni miesiąc, aż 4 są handlowe. Jedynie 9 grudnia nie można było zrobić zakupów w większości sklepów. Wszystko przez zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Zaostrzenie zakazu handlu nastąpi już w styczniu. Od tego miesiąca - z wyjątkami - handlowa będzie tylko ostatnia niedziela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q6rwx

Podziel się opinią

Share
d3q6rwx
d3q6rwx