Trwa ładowanie...
dzwprku
21-03-2017 09:21

PGE, Enea, Energa, PGNiG Technologie ogłosiły wezwanie na 0,07% akcji Polimeksu

Warszawa, 21.03.2017 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE), Enea, Energa i PGNiG Technologie ogłosiły wezwanie do sprzedaży 168 408 akcji Polimeksu-Mostostalu, stanowiących 0,07% kapitału, podało pośredniczące w wezwaniu Ipopema Securities. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie w wysokości 4,9 zł.

dzwprku
dzwprku

"Wzywający jako podmioty nabywające zamierzają uzyskać w wyniku wezwania łącznie nie więcej niż 0,07% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, poprzez nabycie łącznie nie więcej niż 168 408 akcji uprawniających do wykonywania nie więcej niż 168 408 głosów i stanowiących 0,07% kapitału zakładowego spółki" - czytamy w informacji.

"Wzywający wskutek zawarcia porozumienia łącznie przekroczyli 33% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, w związku z czym wezwanie ma charakter następczy, a wzywający zamierzają nabyć w wezwaniu akcje w liczbie stanowiącej nadwyżkę ponad liczbę akcji aktualnie posiadanych przez wzywających i zapewniającej osiągnięcie nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki" - napisano także.

W wyniku wezwania, wzywający zamierzają osiągnąć łącznie 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co odpowiada 156 168 409 akcjom, przy czym każdy z podmiotów zamierza osiągnąć nie więcej niż w przybliżeniu 16,5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co odpowiada 39,04 mln akcji.

Obecnie każdy z czterech wzywających posiada 39 mln akcji Polimeksu, stanowiących 16,48% kapitału i uprawniających do tyluż z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

dzwprku

Zapisy będą przyjmowane od 10 do 24 kwietnia br. Przewidywany termin transakcji zakupu akcji na GPW to 26 kwietnia, podano także.

W styczniu br. Enea, Energa, PGE i PGNiG Technologie (spółka zależna PGNiG) objęły łącznie 150 mln akcji, czyli po 37,5 mln walorów Polimeksu-Mostostal w ramach podwyższenia kapitału. Cena emisyjna akcji została ustalona na 2 zł.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska.

(ISBnews)

dzwprku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzwprku