Trwa ładowanie...
d1ud70k

PGE podpisała z EDF memorandum ws. współpracy w zakresie energii jądrowej

18.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała z francuskim koncernerm energetycznym Electricite de France (EDF) memorandum dotyczące rozpoczęcia współpracy w...

d1ud70k
d1ud70k

18.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna (PGE)
podpisała z francuskim koncernerm energetycznym Electricite de France (EDF) memorandum dotyczące rozpoczęcia współpracy w zakresie energii jądrowej - podała spółka w komunikacie.

"Memorandum przewiduje przeprowadzenie prac studialnych w zakresie: wykonalności rozwoju reaktorów jądrowych w technologii EPR (Evolutionary Power Reactor konstrukcji firmy Areva) w Polsce oraz wykonalności budowy pierwszego bloku EPR w Polsce do roku 2020" - napisano w komunikacie.

Obie firmy uzgodniły również, że podejmą rozmowy na temat możliwości partnerstwa przemysłowego w zakresie budowy elektrowni jądrowych w technologii EPR w Polsce.

Spółka podała, że porozumienie nie zapewnia EDF wyłączności na współpracę z PGE w zakresie energii jądrowej. PGE planuje w najbliższym czasie podpisać podobne porozumienia z innymi partnerami.

Zgodnie ze swoją strategią PGE rozważa budowę dwóch elektrowni jądrowych o zakładanej wstępnie mocy ok. 3.000 MW każda. Wstępnie zakłada się, że oddanie do użytku pierwszego bloku nastąpiłoby do końca 2020 roku, a oddanie kolejnych bloków następowałoby co dwa do trzech lat każdy. (PAP)

pel/ gor/

d1ud70k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ud70k