Trwa ładowanie...
d3dudks

PGE zwróci 8,1 mln zł w wyniku ustalenia korekty kosztów osieroconych przez SN

Warszawa, 27.01.2017 (ISBnews) - Sąd Najwyższy wydał wyroki w sprawie korekty kosztów osieroconych za 2008 r. i 2009 r. dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) z grupy kapitałowej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), na podstawie których spółka zwróci do Zarządcy Rozliczeń łącznie 8,1 mln zł, podała PGE.

Share
d3dudks

"Wyrok w sprawie PGE GiEK S.A. o. Elektrociepłownia Lublin-Wrotków został wydany na skutek rozpoznania skargi kasacyjnej Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 17 września 2013 r. W wyroku Sąd Najwyższy ustalił wysokość korekty rocznej kosztów osieroconych za rok 2008 dla PGE GiEK S.A. o. Elektrociepłownia Lublin-Wrotków na kwotę ok. (+) 8,8 mln zł" - czytamy w komunikacie.

W efekcie PGE GiEK zwróci do Zarządcy Rozliczeń S.A. kwotę ok. 1,3 mln zł.

Wyrok w sprawie PGE GiEK o. Elektrociepłownia Rzeszów został wydany na skutek rozpoznania skargi kasacyjnej prezesa URE od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 6 czerwca 2014 r. W wyroku Sąd Najwyższy ustalił wysokość korekty rocznej kosztów osieroconych za rok 2009 na kwotę 0 zł.

W efekcie wyroku PGE GiEK S.A. zwróci do Zarządcy Rozliczeń S.A. kwotę ok. 6,8 mln zł, podano także.

d3dudks

"Oba wyroki Sądu Najwyższego kończą postępowania w wyżej wymienionych sprawach i nie będą miały wpływu na przychody skonsolidowane GK PGE bieżącego okresu" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d3dudks

Podziel się opinią

Share
d3dudks
d3dudks