Trwa ładowanie...
d4643ns

PGF zbuduje w Rzeszowie automatyczny magazyn leków w '08

8.1.Warszawa(PAP) - Polska Grupa Farmaceutyczna, która dzięki zgodzie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przejmuje Hurtownię Aptekarz, planuje w 2008 roku budowę...
Share
d4643ns

8.1.Warszawa(PAP) - Polska Grupa Farmaceutyczna, która dzięki zgodzie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przejmuje Hurtownię Aptekarz, planuje w 2008 roku budowę automatycznego magazynu leków w Rzeszowie - podał PGF w komunikacie prasowym.

"Chcemy, żeby rzeszowska firma stała się niekwestionowanym liderem regionalnego rynku. W 2008 roku planujemy budowę automatycznego magazynu, który poprawi efektywność działania spółki. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków rzeszowskiej firmy" - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Dauenhauer, wiceprezes PGF.

Grupa nie podała wartości nakładów na tę inwestycję.

d4643ns

W połowie września PGF otworzył kosztem 22 mln zł nowy magazyn w Poznaniu. Był to 14 magazyn grupy na terenie całej Polski.

Wyniki Hurtowni Aptekarz będą konsolidowane w wynikach grupy PGF już w pierwszym kwartale br.

PGF przejmuje nowe udziały emitowane przez rzeszowską firmę za 26,3 mln zł, odkupi także udziały od obecnych akcjonariuszy.

"Druga operacja będzie tylko częściowo realizowana w tym roku, bo jej główna część zostanie rozliczona po okresie 24 miesięcy. Kwota tej transakcji zostanie oszacowana po zawarciu wszystkich umów zakupu udziałów od akcjonariuszy Aptekarza" - napisano w komunikacie.

Aptekarz jest jedną z najsilniejszych hurtowni leków w południowo - wschodniej Polsce, głównie w województwie podkarpackim. W skali całego kraju udział tej hurtowni jest szacowany na 2,5 proc.

Dzięki tej akwizycji udział PGF w rynku farmaceutycznym wzrośnie do około 22,5 proc.(PAP)

epo/ ana/

d4643ns

Podziel się opinią

Share
d4643ns
d4643ns