PGNiG i ARP wybrały w konkursie 5 innowacyjnych rozwiązań pod kątem PSG

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Izba Gospodarcza Gazownictwa (IGG) wybrały zwycięzców trzeciej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Dostarczą oni innowacyjne rozwiązania Polskiej Spółce Gazownictwa (PSG), podało PGNiG.

14.12.2016 16:13

"W trzeciej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów przedsiębiorcy zaprezentowali swoje projekty, które może wdrożyć Polska Spółka Gazownictwa, największego w regionie operatora sieci gazowej. Spośród nadesłanych propozycji eksperci wyróżnili 5 najciekawszych rozwiązań - od termogeneratora elektrycznego przez system sterowania stacją gazową do oprogramowania monitorującego jakość gazu w sieci dystrybucyjnej w warunkach zatłaczania wodoru" - czytamy w komunikacie.

Jury złożone z przedstawicieli PGNiG, ARP, IGG i PSG do pilotażu i komercyjnego wdrożenia wytypowało równorzędnie trzy projekty: przedpłatowy system online z inteligentnymi licznikami gazu dla indywidualnych użytkowników, system wczesnej detekcji uszkodzeń sieci gazociągowej wykorzystujący czujniki akustyczne oraz system online monitoringu pracy turboekspanderów.

"Trzecie Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów pokazują że w polskich przedsiębiorstwach jest wiele gotowych rozwiązań technologicznych, które czekają na wdrożenie. Duże podmioty, takie jak Polska Spółka Gazownictwa, nie muszą samodzielnie rozwijać swoich badań, aby móc skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań. Szybciej i bardziej opłacalnie jest kupić je i od razu wdrożyć. To znacznie skraca czas wprowadzenia innowacji na rynek i zwiększa szanse firmy na stanie się jeszcze bardziej konkurencyjną" - powiedział wiceprezes ARP Michał Szaniawski, cytowany w komunikacie.

"Każda z trzech edycji przeprowadzonych w tym roku warsztatów zakończyła się satysfakcjonującymi nas rezultatami - wyborem projektów, z których mogą skorzystać nasze spółki. Współpraca dużych firm z naszej branży z mniejszymi partnerami w takiej formule to dobra okazja do wychwycenia z rynku najciekawszych rozwiązań niemal gotowych do wdrożenia" - dodał wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski.

Warsztaty skierowane są do startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Mogły one zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem Platformy Transferu Technologii należącej do Agencji Rozwoju Przemysłu. Finaliści i zwycięzcy każdej edycji warsztatów mogą skorzystać ze specjalnej oferty ARP promującej ich technologie na platformie. Natomiast PGNiG gwarantuje im realizację projektów w spółkach z grupy kapitałowej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)