Trwa ładowanie...
d3md6pk

PGNiG może zwiększyć kwotę na poszukiwania gazu łupkowego, ale decyzja zależy od taryfy - wiceprezes

31.01. Warszawa (PAP) - PGNiG może zwiększyć kwotę przeznaczoną w tym roku na poszukiwanie gazu łupkowego powyżej wcześniej planowanych 200 mln zł, ale decyzja o tym będzie zależeć...

Share
d3md6pk

31.01. Warszawa (PAP) - PGNiG może zwiększyć kwotę przeznaczoną w tym roku na poszukiwanie gazu łupkowego powyżej wcześniej planowanych 200 mln zł, ale decyzja o tym będzie zależeć od wprowadzenia nowej taryfy na gaz - powiedział dziennikarzom wiceprezes spółki Marek Karabuła.

"Kwota jaką zamierzamy wydać na poszukiwania gazu łupkowego może ulec zwiększeniu, ale na ilość środków jaką będziemy mieć do dyspozycji będzie wpływać kwestia związana z taryfą" - powiedział Karabuła.

"Jeśli sytuacja w tym zakresie się nie poprawi, to będziemy optymalizować wydatki inwestycyjne" - dodał.

d3md6pk

Wcześniej PGNiG deklarowało wydanie na poszukiwanie gazu łupkowego 200 mln zł w 2012 r.

Wiceprezes dodał, że trwają rozmowy z dwoma partnerami zagranicznymi o współpracy przy poszukiwaniu gazu łupkowego na terenie Polski.

PGNiG wciąż czeka na wydanie decyzji przez URE dotyczącej nowej taryfy na gaz. PGNiG szacuje swoje straty, wywołane brakiem nowej taryfy, na kilka milionów złotych dziennie.

Postępowanie trwa od końca października zeszłego roku. Urząd informował wcześniej, że PGNiG chce wysokiego wzrostu cen gazu. W połowie grudnia już raz na wezwanie prezesa URE gazowa firma złożyła korektę wniosku taryfowego i obniżyła swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu, nadal wnosiła jednak o dwucyfrowy wzrost. (PAP)

morb/ mbn/ ana/

d3md6pk

Podziel się opinią

Share
d3md6pk
d3md6pk