Trwa ładowanie...
d2wiugi
08-03-2017 08:41

PGNiG planuje 5,14 mld zł nakładów inwestycyjnych na 2017 r.

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Nakłady inwestycyjne Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wyniosą 5,14 mld zł w 2017 r., podała spółka.

d2wiugi
d2wiugi

"W kolejnych kwartałach GK PGNiG zamierza utrzymać wysoki poziom nakładów finansowych na działalność inwestycyjną, w tym głównie na realizację projektów w zakresie utrzymania zdolności wydobywczych, działalności związanej z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz budowy sektora elektroenergetycznego" - czytamy w raporcie rocznym.

Nakłady inwestycyjne w segmencie poszukiwania i wydobycia wyniosą 2 225 mln zł, w tym 269 mln zł w Norwegii, 127 mln zł w Pakistanie, 7 mln zł w Libii. Nakłady w segmencie obrotu i magazynowania wyniosą 356 mln zł, w dystrybucji 1 669 mln zł, w wytwarzaniu 872 mln zł, a w pozostałych segmentach 19 mln zł, podano w raporcie.

"Powyższe wartości nie obejmują potencjalnych wydatków na akwizycje złóż węglowodorów lub akwizycje w sektorze elektroenergetycznym" - zaznaczono.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d2wiugi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wiugi