Zdaniem źródła gazety, transakcja może być warta miliony dolarów. W związku z tym negocjacje mogą potrwać przez jakiś czas. To oznacza, że PGNiG zawrze umowę z partnerem później niż Orlen, który planuje w tym półroczu zamknąć transakcję wymiany udziałów w jednej ze swoich koncesji na udziały w już eksploatowanych zasobach Stanów Zjednoczonych. Z informacji gazety wynika natomiast, że polskie władze przydzieliły już większość koncesji na terenach, gdzie może występować gaz łupkowy.
Eksperci nie mają wątpliwości, że gaz w łupkach występuje w Polsce. Nie ma jednak pewności, czy jego eksploatacja będzie opłacalna.