PGNiG Termika: 12 chętnych na blok w EC Żerań, m.in. Budimex i spółka Polimeksu

"Zgłosiło się 12 zainteresowanych:

16.02.2015 | aktual.: 16.02.2015 10:53

Warszawa, 16.02.2015 (ISBnews) - PGNiG Termika otrzymała 12 wniosków o udział w postępowaniu przetargowym na dostawę i montaż bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie, podała spółka. Wśród zainteresowanych są m.in. konsorcja z Budimeksem i Polimeksem Energetyką w składzie.

"Zgłosiło się 12 zainteresowanych:

  1. Metka SA
  2. Konsorcjum: Abener Energia SA, Teyma, Gestion de Contratos de Construccion e Ingenieria SA, Toshiba Corporation
  3. Konsorcjum: Saipem SPA, Impresa Pizzarotti & C.S.p.A
  4. Posco Engineering & Construction Co. Ltd
  5. Konsorcjum: Alstom Power Sp. z o.o., Alstom (Switzerland) Ltd, Alstom Power O & M Ltd, Polimex Energetyka SA
  6. Konsorcjum: Siemens Sp. z o.o., Siemens AG
  7. China National Electric Engineering Co. Ltd
  8. Konsorcjum: Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe Gmbh, Mitsubishi Hitachi Power Systems Ltd, Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe Ltd
  9. Konsorcjum: General Electric International INC, Budimex SA, Tecnicas Reunidas, Extor M09 Sp. z o.o.
  10. Konsorcjum: GAMA Power Systems Engineering and Contracting INC, Black & Veatch Corporation
  11. Konsorcjum: Ansaldo Energia S.p.A, SNC-Lavalin Polska Sp. z o.o.
  12. Cobra Instalaciones y Servicios SA" - czytamy w komunikacie.

Postępowanie przetargowe prowadzone jest w trybie negocjacji z ogłoszeniem. Blok na Żeraniu ma zastąpić najstarsze i najbardziej wysłużone urządzenia wytwórcze, a jego moc będzie wynosić 420-490 MWe netto i co najmniej 250 MWt, podano również.

Pod koniec listopada ub.r. PGNiG Termika ogłosiła przetarg na dostawę i montaż bloku. Podała wtedy, że przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż w Elektrociepłowni Żerań bloku gazowo-parowego o mocy elektrycznej w granicach od 420 MWe do 490 MWe netto i mocy cieplnej powyżej 250 MWt wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi. Głównymi elementami bloku gazowo-parowego będzie turbina gazowa, kocioł odzyskowy i turbina parowa. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie niezbędnych robót budowlanych oraz wykonanie usług takich, jak zaprojektowanie, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji kogeneracyjnego bloku energetycznego wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi, szkolenie personelu zamawiającego oraz świadczenie wieloletniego serwisu wybranych urządzeń tego bloku.

PGNiG Termika to największy w Polsce producent ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych metodą kogeneracji. Posiada elektrociepłownie w Warszawie: Ciepłownię Kawęczyn, Elektrociepłownię Siekierki, Elektrociepłownię Żerań, Ciepłownię Wola, Ciepłownię Regaty oraz Elektrociepłownię Pruszków w Pruszkowie.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)