Trwa ładowanie...
d3qjp7r
d3qjp7r

PGNiG: URE zatwierdził obniżkę cen gazu dla biznesu i klientów detalicznych

Warszawa, 04.01.2017 (ISBnews) - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nową taryfę Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) na paliwo gazowe dla klientów indywidualnych oraz biznesowych (zużywających do 25 mln m3 gazu rocznie), podała spółka. Dla blisko 6,8 mln gospodarstw domowych oraz pozostałych odbiorców cena gazu ziemnego zostanie obniżona średnio o 7%.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qjp7r

"Jest to szósta z rzędu obniżka od sierpnia 2014 roku, co oznacza, że uśredniony spadek cen oferowanego przez nas gazu wysokometanowego wynosi około 23%" - powiedział prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha, cytowany w komunikacie.

"Dla blisko 6,8 mln gospodarstw domowych oraz pozostałych odbiorców, cena gazu ziemnego zostanie obniżona średnio o 7%, w tym:
- dla odbiorców indywidualnych i małych przedsiębiorstw - obniżka ceny za paliwo gazowe wynosi 6%,
- dla odbiorców biznesowych - uśredniona obniżka ceny za paliwo gazowe wynosi 8,6%" - czytamy dalej.

Stawki opłat abonamentowych pozostają na tym samym poziomie, podano także.

d3qjp7r

Spółka wyjaśnia, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne taryfa powinna zostać wprowadzona do stosowania nie później niż 45 dni od dnia jej opublikowania przez prezesa URE.

"Wskazany w decyzji prezesa URE termin obowiązywania nowej taryfy upływa z dniem 31 marca 2017 r." - podano również.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d3qjp7r

Podziel się opinią

Share
d3qjp7r
d3qjp7r