Trwa ładowanie...
d2xcch9

PGNiG uzyskało łącznie 711 mln zł dofinansowania na projekty PMG

Warszawa, 01.02.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) uzyskało łącznie 711 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na projekty budowy i rozbudowy magazynów gazu (PMG), wynika z komunikatu Ministerstwa Energii.

Share
d2xcch9

"Uzyskanie dodatkowej pojemności czynnej w podziemnych magazynach gazu dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa energetycznego kraju to kluczowy cel projektów PGNiG pn. Kawernowy Podziemny Magazyn Gazu Kosakowo, Rozbudowa PMG Husów, PMG Strachocina i PMG Wierzchowice" - czytamy w komunikacie.

Dzięki realizacji projektów stworzone zostaną warunki techniczne i organizacyjne w zakresie magazynowania gazu ziemnego do celów udostępniania usług magazynowych podmiotom zewnętrznym. Projekty stanowią gwarancję bezpieczeństwa energetycznego związanego z ciągłymi dostawami gazu niezależnie od technicznych, klimatycznych i politycznych zdarzeń, podano w informacji.

Budowa Kawernowego Podziemnego Magazynu Gazu Kosakowo została dofinansowana z funduszy unijnych kwotą ponad 115 mln zł. Wartość całego projektu to 514 mln zł. Pojemność czynna to 100 mln m3.

Podziemny Magazyn Gazu Husów został rozbudowany do pojemności czynnej 500 mln m3 z 400 mln m3. Wartość całego projektu to ponad 62 mln zł (dofinansowanie 35 mln zł).
Podziemny Magazyn Gazu (PMG) Wierzchowice został rozbudowany do pojemności czynnej 1 200 mln m3 z 575 mln m3. Wartość całego projektu to ponad 1 mld 700 mln zł (dofinansowanie 491 mln zł).
Podziemny Magazyn Gazu Strachocina został rozbudowany do pojemności czynnej 360 mln m3. Wartość całkowita projektu to 412 mln zł, dofinansowanie wyniosło blisko 70 mln zł.
PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d2xcch9

Podziel się opinią

Share
d2xcch9
d2xcch9