PGNiG wdroży IC Pen, Grinfy i Mikrokogenerację dzięki współpracy z ARP

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Długopis cyfrowy do biur obsługi klienta, system pozwalający oszczędzać energię przez komputery i laptopy oraz mikrokogenerator gazowy zostały wybrane w konkursie "Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów", organizowanych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Izbę Gospodarczą Gazownictwa (IGG), poinformowali organizatorzy konkursu. Wybrane projekty zostaną wdrożone przez PGNiG Obrót Detaliczny, podano również.

06.10.2016 12:48

"Zakres pomysłów jest bardzo szeroki, a jednocześnie każdy z nich stanowi dla nas bardzo interesującą ofertę. Dla dużej grupy kapitałowej, jaką jest PGNiG, wspólne wdrażanie ciekawych projektów wraz z innowacyjnymi partnerami to ciekawe doświadczenie i wyjątkowa okazja do rozwoju" - powiedział wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski, cytowany w komunikacie.

Cyfrowe długopisy IC Pen usprawnią obsługę klientów i obieg dokumentów. Dzięki rozwiązaniu firmy IC Solution dane wpisywane odręcznie w formularzu zapisywane są od razu w wersji elektronicznej bez potrzeby skanowania czy przepisywania danych do komputera. Inny wybrany projekt to mikrokogenerator gazowy. Zakłada obniżenie kosztów wdrożenia mikrokogeneracji - czyli przyzakładowej produkcji energii i ciepła. Z kolei system Grinfy autorstwa firmy Grinfinity pozwala na oszczędzanie energii przez firmowe komputery i laptopy oraz zastosowanie inteligentnych gniazdek we wszystkich innych urządzeniach, podano również.

"Zainteresowanie kolejną edycją Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów pokazuje, że polskie firmy mają potencjał innowacyjności. Świadczy też o sporych możliwościach sektora małych i średnich firm, z których wciąż niewielu zdaje sobie sprawę" - powiedział wiceprezes ARP Michał Szaniawski, również cytowany w komunikacie.

Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów mają formę konkursu dla start-up'ów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Spośród 30 nadesłanych propozycji eksperci wybrali 12 najciekawszych rozwiązań - od nowych technologii poprzez nowe rozwiązania IT do pomysłów usprawniającej obsługę klienta, z których jury konkursu wybrało ostatecznie 3 rozwiązania. Ogłoszono także nabór do kolejnej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz start-up'y do 10 listopada 2016 r. mogą zgłaszać swoje innowacyjne projekty, które tym razem mają odpowiadać na potrzeby innej spółki z grupy kapitałowej PGNiG - Polskiej Spółki Gazownictwa.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dziś jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)