Trwa ładowanie...
dnv3ot1
dnv3ot1

PGNiG wdroży IC Pen, Grinfy i Mikrokogenerację dzięki współpracy z ARP

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Długopis cyfrowy do biur obsługi klienta, system pozwalający oszczędzać energię przez komputery i laptopy oraz mikrokogenerator gazowy zostały wybrane w konkursie "Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów", organizowanych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Izbę Gospodarczą Gazownictwa (IGG), poinformowali organizatorzy konkursu. Wybrane projekty zostaną wdrożone przez PGNiG Obrót Detaliczny, podano również.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dnv3ot1

"Zakres pomysłów jest bardzo szeroki, a jednocześnie każdy z nich stanowi dla nas bardzo interesującą ofertę. Dla dużej grupy kapitałowej, jaką jest PGNiG, wspólne wdrażanie ciekawych projektów wraz z innowacyjnymi partnerami to ciekawe doświadczenie i wyjątkowa okazja do rozwoju" - powiedział wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski, cytowany w komunikacie.

Cyfrowe długopisy IC Pen usprawnią obsługę klientów i obieg dokumentów. Dzięki rozwiązaniu firmy IC Solution dane wpisywane odręcznie w formularzu zapisywane są od razu w wersji elektronicznej bez potrzeby skanowania czy przepisywania danych do komputera. Inny wybrany projekt to mikrokogenerator gazowy. Zakłada obniżenie kosztów wdrożenia mikrokogeneracji - czyli przyzakładowej produkcji energii i ciepła. Z kolei system Grinfy autorstwa firmy Grinfinity pozwala na oszczędzanie energii przez firmowe komputery i laptopy oraz zastosowanie inteligentnych gniazdek we wszystkich innych urządzeniach, podano również.

"Zainteresowanie kolejną edycją Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów pokazuje, że polskie firmy mają potencjał innowacyjności. Świadczy też o sporych możliwościach sektora małych i średnich firm, z których wciąż niewielu zdaje sobie sprawę" - powiedział wiceprezes ARP Michał Szaniawski, również cytowany w komunikacie.

dnv3ot1

Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów mają formę konkursu dla start-up'ów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Spośród 30 nadesłanych propozycji eksperci wybrali 12 najciekawszych rozwiązań - od nowych technologii poprzez nowe rozwiązania IT do pomysłów usprawniającej obsługę klienta, z których jury konkursu wybrało ostatecznie 3 rozwiązania. Ogłoszono także nabór do kolejnej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz start-up'y do 10 listopada 2016 r. mogą zgłaszać swoje innowacyjne projekty, które tym razem mają odpowiadać na potrzeby innej spółki z grupy kapitałowej PGNiG - Polskiej Spółki Gazownictwa.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dziś jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

dnv3ot1

Podziel się opinią

Share
dnv3ot1
dnv3ot1