PGZ podpisała z Microsoft porozumienie ws. cyberbezpieczeństwa

Warszawa, 16.09.2016 (ISBnews) - PGZ System - spółka odpowiedzialna za obsługę informatyczną Polskiej Grupy Zbrojeniowej - podpisała porozumienie z Microsoft, którego celem jest realizacja projektów z wykorzystaniem technologii Microsoft, m.in. z obszaru cyberbezpieczeństwa oraz rozwiązań dla centrów danych, podała spółka.

16.09.2016 | aktual.: 16.09.2016 14:53

"Celem porozumienia jest również rozwój kompetencji w zakresie analizy wielkich zbiorów danych (Big Data), internetu rzeczy oraz technologii mobilnych. Prowadzenie wspólnych działań będzie możliwe dzięki powołaniu ośrodka transferu wiedzy i technologii przy Centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji Grupy PGZ" - podano w komunikacie.

Współpraca pomiędzy PGZ System i Microsoft obejmuje wykorzystanie technologii Microsoft w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz wypracowanie najlepszych praktyk ochrony infrastruktury informatycznej. Ma ona również na celu rozwijanie kompetencji w zakresie bezpiecznych technologii mobilnych, internetu rzeczy oraz tworzenia baz wiedzy w oparciu o analizę wielkich zbiorów danych (Big Data). Wspólne działania dotyczą także tworzenia i zarządzania architekturą korporacyjną oraz zastosowania technologii Microsoft w obszarze centrów danych, podano także.

"Ataki na infrastrukturę informatyczną przedsiębiorstw i instytucji publicznych mogą mieć katastrofalne skutki dla gospodarki oraz bezpieczeństwa narodowego. W odpowiedzi na to zagrożenie jednostki o szczególnym znaczeniu dla rozwoju polskiej gospodarki oraz podmioty prywatne powinny nawiązywać współpracę, której celem jest wspólne reagowanie na zdarzenia związane z bezpieczeństwem systemów komputerowych, proaktywne przeciwdziałanie im oraz prewencyjne łagodzenie skutków ataków na infrastrukturę informatyczną poprzez zarządzanie ryzykiem i komunikację społeczną" - powiedział prezes PGZ System Marcin Karlikowski, cytowany w komunikacie.

"Rozwijanie potencjału w zakresie cyberbezpieczeństwa to jeden z priorytetów rozwoju Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jako organizacja, której zadaniem jest zapewnienie Polsce bezpieczeństwa w sposób integralny, obejmujący wszystkie aspekty współczesnych zagrożeń, będziemy dążyć do rozwoju właśnie tej domeny. Jesteśmy świadomi, że bezpieczeństwo systemów informatycznych i komunikacyjnych ma kluczowe znaczenie nie tylko dla Sił Zbrojnych RP, ale także dla przedsiębiorców i wszystkich Polaków, którzy w coraz większym stopniu wykorzystują narzędzia cyfrowe. Polska Grupa Zbrojeniowa dąży do stworzenia narzędzi, które przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa także w tym zakresie" - powiedział prezes PGZ Arkadiusz Siwko, cytowany w komunikacie.

"Microsoft proaktywnie podejmuje dialog i wypracowuje rozwiązania dla przedsiębiorstw publicznych oraz organów administracji rządowej, by w dobie rosnących zagrożeń w przestrzeni cyfrowej mogły sprawniej i efektywniej dbać o interesy i bezpieczeństwo Państwa i jego obywateli" - powiedział dyrektor polskiego oddziału Microsoft Ronald Binkofski, także cytowany w komunikacie.

Obecnie trwają zaawansowane prace nad utworzeniem Certyfikowanego Ośrodka Szkoleniowego Microsoft przy Centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji Grupy PGZ, prowadzonego przez spółkę PGZ System, podano także.

PGZ to producent sprzętu wojskowego; grupa ponad 60 spółek, która zatrudnia ponad 17 500 osób. Roczny obrót PGZ wynosi ok. 5 mld zł.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)