Trwa ładowanie...
d18ufvh

Philips Lighting Poland otworzył w Kętrzynie halę produkcyjną i magazyn

Philips Lighting Poland otworzył w czwartek w
Kętrzynie (Warmińsko-Mazurskie) w należącej do firmy fabryce opraw
oświetleniowych halę produkcyjną oraz magazyn. Wartość inwestycji
przekracza 25 mln zł.

d18ufvh
d18ufvh

Hala produkcyjna oraz magazyn mają łączną powierzchnię 10,5 tys. m kw. W hali znajdą się linie produkcyjne, magazyn wysokiego składowania połączony z rampą do ekspedycji produktów oraz dokami załadowczymi, a także część socjalno-biurowa dla pracowników. Po otwarciu nowej hali całkowita powierzchnia zabudowy kętrzyńskiego zakładu Philips Lighting Poland zwiększyła się o ponad 60 proc., do blisko 27 tys. m kw.

_ Mimo że na razie inwestycja ta nie wiąże się ze znaczącym wzrostem zatrudnienia, to w długoterminowej perspektywie oznacza zwiększenie naszego potencjału produkcyjnego na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, na które trafiają oprawy wytwarzane w Kętrzynie _ - powiedział dyrektor generalny kętrzyńskiego zakładu Marek Huzarewicz.

_ Nowa inwestycja potwierdza, że Polska jest dla koncernu Philips jednym z najważniejszych centrów specjalizujących się w produkcji oświetlenia na świecie. W dzisiejszych trudnych czasach inwestycje produkcyjne nie zdarzają się zbyt często; tym bardziej więc cieszy fakt, że zakład Philips w Kętrzynie zyskuje szanse rozwoju w długoterminowej perspektywie _ - zauważył prezes Philips Polska Bogdan Rogala.

Zakład Philips w Kętrzynie produkuje energooszczędne oprawy oświetleniowe. Prawie 70 proc. produkcji trafia na eksport.

d18ufvh

Philips Lighting Poland w Kętrzynie zatrudnia około 800 pracowników i jest trzecim co do wielkości (po zakładach w Pile i Pabianicach) zakładem produkcyjnym tej firmy w Polsce.

Philips jest właścicielem kętrzyńskiego zakładu od 1996 roku, kiedy sprywatyzowano Zakłady Przemysłu Oświetleniowego Polam - Farel. Firma ta była "spadkobiercą" utworzonych w 1948 roku na terenie poniemieckich koszar Centralnych Warsztatów Sprzętu Sportowego, które w latach 60. przyjęły nazwę Farel. Nazwa ta przez wiele lat kojarzona była z produkowanymi tam termowentylatorami i suszarkami do włosów.

d18ufvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18ufvh