Trwa ładowanie...
d351hgi

PHN i Hochtief przygotują finalną wersją PHN Tower, od niej zależą nakłady na projekt

03.10. Warszawa (PAP) - PHN i Hochtief, które mają wspólnie realizować inwestycję biurową przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie, będą w najbliższym czasie pracować nad ostateczną...

Share
d351hgi

03.10. Warszawa (PAP) - PHN i Hochtief, które mają wspólnie realizować inwestycję biurową przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie, będą w najbliższym czasie pracować nad ostateczną wersją projektu. Od niej będzie zależała wielkość nakładów inwestycyjnych - poinformowali przedstawiciele spółek.

"Przygotowaliśmy jako PHN wstępne koncepcje projektu Świętokrzyska 36, roboczo nazwanego PHN Tower. Obecnie będzie on nadal analizowany wspólnie z Hochtief, by podjąć decyzje co do bryły oraz ostatecznych funkcji obiektu, tak by wpisywał się w rynek i znalazł jak najlepszych długoterminowych najemców. Mamy nadzieję że w niedługim czasie będziemy w stanie pokazać finalny produkt" - powiedział na konferencji Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes PHN.

Laskowski-Fabisiewicz poinformował, że nakłady na projekt będą zależały od jego finalnej wersji.

"Wszystko trzeba jeszcze raz policzyć. To będzie zależało od finalnej wersji projektu, wspólnej koncepcji PHN i Hochtief. Dane podane w prospekcie przyporządkowane były do wstępnej koncepcji. Teraz gdy mamy partnera do JV, wyspecjalizowany podmiot, zobaczymy jaka będzie bryła i materiały do wykończenia - od tego będą zależały nakłady" - skomentował.

d351hgi

Dodał, że inwestycja zostanie w dużej części sfinansowana długiem, podobnie jak w przypadku innych inwestycji deweloperskich podobnego typu.

"Jesteśmy przekonani, że nie będzie problemu z pozyskaniem finansowania dla tej inwestycji" - dodał.

Piotr Stark, członek zarządu Hochtief Development Poland, dodał, że liczy iż realizacja inwestycji przebiegnie sprawnie. Wyraził nadzieję, że uda się ją zakończyć w ciągu 4-5 lat. Zaznaczył, że będzie to w dużej mierze zależało od tempa decyzji administracyjnych.

W czwartek PHN i Hochtief Development Poland podpisały umowę dotyczącą zamiaru realizacji projektu biurowego przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. Na jej podstawie Hochtief Development Poland obejmie 50 proc. udziałów w spółce celowej należącej do PHN, w której będzie znajdować się nieruchomość przeznaczona pod projekt. (PAP)

jow/ ana/

d351hgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d351hgi
d351hgi