Trwa ładowanie...
ddhubo7

Picie alkoholu nie skończy się kacem. Nowe prosecco w ofercie Lidla

Fani musującego wina nie muszą już się bać o swoje głowy. Przed smakoszami wina z bąbelkami pojawia się alternatywa, która może zrewolucjonizować rynek alkoholi. 12 października na sklepowe półki w Lidlu trafi prosecco, które nie wywołuje kaca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Picie wina bez kaca kolejnego dnia wydaje się niemożliwe, jednak pojawił się nowy produkt, który może to zmienić
Picie wina bez kaca kolejnego dnia wydaje się niemożliwe, jednak pojawił się nowy produkt, który może to zmienić (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ddhubo7

Organic Prosecco Spumante dostępne będzie w brytyjskim Lidlu za 7,99 funta, czyli za około 38 złotych. Tajemnicą tego organicznego trunku, jest niższa zawartość siarczanowych konserwantów, które stosuje się w tradycyjnej produkcji. To właśnie siarczany są odpowiedzialne za złe samopoczucie kolejnego dnia - podaje "Radio Zet".

Oprócz małej ilości substancji konserwujących, winogrona uprawiane są bez użycia nawozów chemicznych, herbicydów, pestycydów i środków owadobójczych, czyli w sposób ekologiczny. Co ciekawe, piwnice, w których przechowywane jest organiczne prosecco, czyszczone są wyłącznie wodą z recyklingu. Czy organiczne wino musujące zrewolucjonizuje rynek?

Eksperci twierdzą, że siarczany rzeczywiście mogą wpłynąć na kaca, ale jedynym sposobem jest spożywanie wina z umiarem.

ddhubo7

Ile kalorii ma alkohol?

Sprzedaż tego wina musującego wzrasta wraz ze zbliżającym się sezonem świątecznym. Jak pokazują statystyki, w 2017 roku Brytyjczycy spożyli już 12,8 miliona litrów prosecco, jeszcze przed okresem świątecznym. Pierwsza dostawa trafi do sklepów Lidl 12 października, a kolejna 30 listopada.

ddhubo7

Podziel się opinią

Share

ddhubo7

ddhubo7