Pięć podmiotów na krótkiej liście na Elektrownię Puławy, wśród nich Mostostal W.

21.02. Warszawa (PAP) - Komisja przetargowa wyłoniła tzw. "krótką listę" podmiotów na budowę Elektrowni Puławy. Na liście znalazło się pięć podmiotów, a wśród nich m.in. konsorcjum...

21.02.2013 | aktual.: 21.02.2013 09:53

21.02. Warszawa (PAP) - Komisja przetargowa wyłoniła tzw. "krótką listę" podmiotów na budowę Elektrowni Puławy. Na liście znalazło się pięć podmiotów, a wśród nich m.in. konsorcjum z Mostostalem Warszawa - podała Elektrownia Puławy.

Na krótkiej liście znalazły się następujące podmioty:

- Alstom Power;

- konsorcjum General Electric International Inc., Iberdrola;

- konsorcjum Mostostal Warszawa, Ansaldo Energia;

- Siemens Sp. z o.o., Siemens Ostrich, Siemens Switzerland;

- SNC-Lavalin Polska, SNC - Lavalin Inc./SNC-Lavalin Constructors Inc.

Wcześniej wnioski o dopuszczenie do przetargu złożyło dziesięć podmiotów, a wśród nich m.in. konsorcjum z Budimeksem.

W komunikacie podano, że prace nad Elektrownią Puławy są realizowane zgodnie z harmonogramem, który zakłada wybór wykonawcy do końca I kw. 2014 roku.

Budowa Elektrowni Puławy z blokiem gazowo-parowym będzie trwała ok. 36 miesięcy od momentu objęcia placu budowy do chwili uruchomienia bloku. Przekazanie placu budowy ma nastąpić w 2014 roku, po uzyskaniu wymaganych uzgodnień. Roboty budowlane rozpoczną się bezzwłocznie po przekazaniu placu budowy, a ich zakończenie ma nastąpić z końcem 2017 roku wraz z uruchomieniem bloku i oddaniem go do eksploatacji.

Spółka Elektrownia Puławy, której udziałowcami są ZA Puławy oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna pod koniec sierpnia ogłosiła przetarg na budowę elektrowni gazowo-parowej o mocy 800-900 MWe. Projekt przewiduje lokalizację elektrowni na prawym brzegu Wisły w Gminie Puławy.

Budowa Elektrowni Puławy ma zapewnić energię elektryczną, parę technologiczną i wodę grzewczą. Odbiorcą będzie Krajowy System Elektroenergetyczny i ZA Puławy. Obecnie funkcjonująca elektrociepłownia zakładowa Puław pokrywa około 40 proc. potrzeb energii elektrycznej. (PAP)

gsu/ asa/

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)