Trwa ładowanie...
d3w6myo

PIGC: Polska branża HoReCa na 4 miejscu w Europie pod wzgl. utrzymania czystości

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Branża HoReCa w Polsce zajmuje 4. miejsce w Europie pod względem utrzymania czystości - po Słowacji, Bułgarii i Szwajcarii, poinformowała Jolanta Sergot-Kowalska, ekspert w dziedzinie profesjonalnego utrzymania czystości, biegły sądowy.

Share
d3w6myo

"Branża HoReCa w Polsce rozwija się dynamicznie - jednak ważne jest, że polskie hotele i restauracje znajdują się w europejskiej czołówce pod względem utrzymania czystości - według badań to 4 miejsce po Słowacji, Bułgarii i Szwajcarii. Wynika to przede wszystkim z wysokiej świadomości właścicieli obiektów, ale również z rozwiniętego sektora outsourcingu usług profesjonalnego utrzymania czystości. Firmy sprzątające w Polsce dysponują nowoczesnym sprzętem i mają dostęp do najnowszych technologii - dlatego są dobrym partnerem dla tak wymagających zamawiających, jakimi są podmioty z sektora gastronomicznego" - powiedziała Sergot-Kowalska, cytowana w komunikacie Polskiej Izby Gospodarczej Czystości (PIGC).

Podkreśliła, że branża usług sprzątania jest mocno rozdrobniona - dlatego istotna jest dokładna weryfikacja wybranego wykonawcy. Z pomocą przychodzą tutaj analizy i monitoring rynku prowadzony przez PIGC oraz program certyfikacji jakościowej dla firm usługowych z branży profesjonalnego utrzymania czystości - Gwarant Czystości i Higieny, przyznawany przez niezależną instytucję Tuv Rheinland.

"Posiadanie takiego certyfikatu to nie tylko potwierdzenie jakości, ale także doskonałe kryterium oceny podczas przetargów. Zakładamy, że rynek HoReCa będzie nadal dążył do jak najwyższej profesjonalizacji w zakresie utrzymania czystości - wymagają tego konsumenci, którzy według badań (59% wskazań) wybierają restauracje ze względu na czystość" - dodała Sergot-Kowalska.

Propozycje rozwiązań w zakresie ustalenia jednolitych zasad weryfikacji jakości w usługach czystości zostaną przedstawione podczas Ogólnopolskich Dni Czystości 2017 w Warszawie organizowanych przez PIGC. Jedną z odsłon wydarzenia będzie konferencja Jak kontrolować serwisy sprzątające, która odbędzie się 26 kwietnia 2017 roku. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.

(ISBnews)

d3w6myo

Podziel się opinią

Share
d3w6myo
d3w6myo