Trwa ładowanie...
d1xajwl
d1xajwl

PKM Duda myśli o współpracy ze spółką z branży zamiast akwizycji

28.08. Warszawa (PAP) - Polski Koncern Mięsny Duda chce nawiązać współpracę z branżową spółką dystrybucyjną lub produkcyjną, zamiast wydawać większe środki na przejęcia. Na razie...
Share
d1xajwl

28.08. Warszawa (PAP) - Polski Koncern Mięsny Duda chce nawiązać współpracę z branżową spółką dystrybucyjną lub produkcyjną, zamiast wydawać większe środki na przejęcia. Na razie rozmawia z kilkoma podmiotami, głównie dystrybutorami, w przypadku których w grę wchodzi fuzja lub budowanie grupy zakupowej - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

"Przejęcie wymagałoby od nas zaangażowania dużych środków finansowych. Dlatego myślimy o współpracy. Rozmawiamy na ten temat z kilkoma podmiotami z branży, są to głównie dystrybutorzy. Ale naszym celem są też zakłady produkcyjne" - powiedział dziennikarzom Dariusz Formela, członek zarządu PKM Duda.

W rozmowie z PAP dodał, że w przypadku współpracy z dystrybutorami w grę wchodzą jedynie dwie opcje - fuzje lub stworzenie grupy zakupowej.

d1xajwl

"Na razie nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia, co do ceny. Po drugiej stronie występują głównie prywatni właściciele, których ciężko jest przekonać do zalet działania w dużej grupie. Negocjacje trwają już ponad rok" - dodał.

Prezes spółki, Maciej Duda przyznał, że negocjacje cały czas się toczą, ale przypomniał, że spółka ma nadal cztery miesiące na podjęcie decyzji.

31 grudnia 2012 roku wygasa upoważnienie zarządu PKM Duda, przyznane w październiku przez akcjonariuszy, do podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisje nowych akcji, o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 208,5 mln zł. Kwota uzyskana z jednej lub kilku emisji miała zostać przeznaczona na przejęcia. (PAP)

jow/ ana/

d1xajwl

Podziel się opinią

Share
d1xajwl
d1xajwl