Trwa ładowanie...
d3qbdz0

PKN Orlen chce wykonać do końca '14 r. minimum trzy odwierty poszukiwawcze

29.04. Warszawa (PAP) - PKN Orlen chce wykonać do końca tego roku przynajmniej trzy odwierty poszukiwawcze, w tym kolejny odwiert horyzontalny i szczelinowanie hydrauliczne -...

d3qbdz0
d3qbdz0

29.04. Warszawa (PAP) - PKN OrlenPKN Orlen (Zobacz notowania spółki ») chce wykonać do końca tego roku przynajmniej trzy odwierty poszukiwawcze, w tym kolejny odwiert horyzontalny i szczelinowanie hydrauliczne - podała spółka w komunikacie prasowym.

Obecnie trwają prace wiertnicze nad pionowym otworem konwencjonalnym Lublin-OU1.

Odwiert horyzontalny w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów zaplanowano na drugą połowę roku, w miejscowości Nowy Stręczyn.

Na początku sierpnia planowany jest też trzeci zabieg szczelinowania hydraulicznego w poziomym odcinku odwiertu zakończonego kilka tygodni temu, w Kisielsku, w powiecie łukowskim. Obecnie finalizowane są procedury przetargowe na wybór wykonawców zabiegu.

d3qbdz0

"Wyniki naszych wcześniejszych prac w otworach w Nowym Stręczynie oraz w Kisielsku okazały się na tyle interesujące, że pozwoliły na podjęcie decyzji o kontynuacji prac w obu tych lokalizacjach. To bardzo dobra informacja ponieważ tylko kolejne odwierty poszukiwawcze i ich testy mogą przybliżyć nas do realnego określenia potencjału niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w Polsce oraz określenia, czy jego wydobycie może być opłacalne" - poinformował cytowany w komunikacie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Spółka realizuje również konwencjonalny odwiert poszukiwawczy w gminie Mełgiew (Lublin-OU1), na terenie powiatu świdnickiego. Głębokość otworu osiągnie 4.600 m. Dotychczas wykonano odcinek o długości ponad 1000 m. Wiercenie może potrwać 2-3 miesiące. (PAP)

morb/ asa/

d3qbdz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qbdz0