Trwa ładowanie...
d34ofkc

PKN Orlen liczy, że dojdzie do porozumienia w sprawie sprzedaży Anwilu

13.05. Warszawa (PAP) - PKN Orlen liczy, że dojdzie do porozumienia w sprawie sprzedaży Anwilu i że cena będzie na tyle satysfakcjonująca, że umożliwi przeprowadzenie transakcji -...

d34ofkc
d34ofkc

13.05. Warszawa (PAP) - PKN Orlen liczy, że dojdzie do porozumienia w sprawie sprzedaży Anwilu i że cena będzie na tyle satysfakcjonująca, że umożliwi przeprowadzenie transakcji - powiedział wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk.

"Wierzymy głęboko, że dojdziemy do porozumienia, a cena będzie na tyle satysfakcjonująca, że umożliwi przeprowadzenie transakcji" - powiedział Jędrzejczyk.

W ostatni wtorek przedstawiciele Zakładów Azotowych Puławy poinformowali, że liczą, iż uda im się zakończyć negocjacje w sprawie kupna Anwilu od PKN Orlen do połowy czerwca. Ich zdaniem, jeśli negocjacje zakończyłyby się powodzeniem, to transakcja mogłaby zostać sfinalizowana na przełomie III i IV kwartału. ZA Puławy mają wyłączność do końca czerwca.

PKN Orlen sprzedaje pakiet 84,79 proc. akcji Anwilu, pakiet 5,56 proc. akcji tej chemicznej spółki ma Skarb Państwa, a 4,15 proc. gdańska Energa. (PAP)

pif/ morb/ jtt/

d34ofkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ofkc