Trwa ładowanie...
d1cvxni
d1cvxni

PKN Orlen nadal prowadzi rozmowy ws. dostaw ropy z Bliskiego Wschodu

Warszawa, 21.04.2016 (ISBnews) - PKN Orlen nadal prowadzi rozmowy w sprawie dostaw ropy z kierunku bliskowschodniego i pozostaje otwarty na inne możliwości dywersyfikacji dostaw, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.
Share
d1cvxni

"Jeśli chodzi o dywersyfikację dostaw ropy, to patrzymy na wszystkie możliwości. W ostatnich miesiącach nasza koncentracja jest w Azji - jak wiemy, Arabia Saudyjska, Irak, Iran" - powiedział Jędrzejczyk podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w przypadku dostaw ropy podstawową kwestią jest cena, więc jeśli pojawią się nowe możliwości, spółka weźmie je pod uwagę.

PKN Orlen jest w trakcie testowania dostaw ropy z Bliskiego Wschodu. Aktualnie spółka odbiera jeden statek miesięcznie z tego kierunku i testuje wykorzystanie tej ropy zarówno w Płocku, jak i w Możejkach.

"Prowadzimy rozmowy z Arabią Saudyjską i Iranem i zobaczymy, jaki wolumen zostanie określony" - powiedział wiceprezes.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d1cvxni

Podziel się opinią

Share
d1cvxni
d1cvxni