Trwa ładowanie...
d4aahe8

PKN Orlen planuje utrzymać obecną politykę dywidendową

Płock, 03.06.2016 (ISBnews) - PKN Orlen jest zadowolony z dzisiejszej decyzji akcjonariuszy dotyczącej wypłaty dywidendy i, jeśli sytuacja makroekonomiczna na to pozwoli, planuje utrzymać obecną politykę dywidendową, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

Share
d4aahe8

"Bardzo cieszymy się, że akcjonariusze zaakceptowali propozycję zarządu. Jeśli sytuacja się utrzyma, to będziemy chcieli zachować naszą politykę dywidendową" - powiedział Jędrzejczyk dziennikarzom.

Akcjonariusze PKN Orlen zdecydowali dziś o przeznaczeniu 855,42 mln zł z zysku netto na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 2 zł na akcję - zgodnie z wnioskiem zarządu.

Zgodnie z polityką dywidendową, celem strategicznym PKN Orlen jest systematyczny wzrost wskaźnika DPS (kwota dywidendy na jedną akcję). Polityka zakłada wypłaty dywidendy na poziomie do 5% średniej rocznej kapitalizacji spółki za rok poprzedni, przy uwzględnieniu realizacji strategicznego celu bezpiecznych fundamentów finansowych grupy kapitałowej oraz prognoz dotyczących sytuacji makro.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d4aahe8

Podziel się opinią

Share
d4aahe8
d4aahe8