Trwa ładowanie...
d3cgyuw

PKN Orlen rozpoczął piąty odwiert poszukiwawczy na Lubelszczyźnie

22.02. Warszawa (PAP) - PKN Orlen rozpoczął piąty odwiert w poszukiwaniu gazu ziemnego w złożach niekonwencjonalnych realizowany w woj. lubelskim. Jest to trzecie wiercenie w...

Share
d3cgyuw

22.02. Warszawa (PAP) - PKN Orlen rozpoczął piąty odwiert w poszukiwaniu gazu ziemnego w złożach niekonwencjonalnych realizowany w woj. lubelskim. Jest to trzecie wiercenie w oparciu o koncesję poszukiwawczą "Wierzbica" - podała spółka w komunikacie.

"Koncesja +Wierzbica+ jest jedną z najbardziej perspektywicznych, stąd intensyfikacja prac na tym obszarze. Wstępne badania geologiczne okazały się na tyle obiecujące, że podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnego odwiertu badawczego" - powiedział, cytowany w komunikacie, Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Na miejsce wiercenia wybrana została miejscowość Nowy Stręczyn, położona w gminie Cyców, w powiecie łęczyńskim.

Prace wiertnicze na otworze Stręczyn-OU1 zaplanowano na ok. 45 dni. Planowana głębokość otworu osiągnąć ma ponad 3.400 m, z czego pobranych zostanie ok. 300 m próbek skał. Po zakończeniu prac wiertniczych próbki te zostaną skierowane do analizy laboratoryjnej, na podstawie której Orlen Upstream zaprojektuje kolejny etap prac.

Orlen poinformował również, że w tym roku planuje przeprowadzenie szeregu wierceń poszukiwawczych, a dwie kolejne lokalizacje odwiertów pionowych są obecnie przygotowywane. Ponadto w I półroczu 2013 r., koncern zamierza wykonać dwa zabiegi szczelinowania hydraulicznego, na obszarze koncesji "Wierzbica" i "Lubartów". (PAP)

jow/ jtt/

d3cgyuw

Podziel się opinią

Share
d3cgyuw
d3cgyuw