Trwa ładowanie...
d2ncof8

PKN Orlen wycenia Polkomtel bazując na transakcji z TDC pod koniec 2008 roku

29.10. Warszawa (PAP) - PKN Orlen spodziewa się, że za akcje Polkomtela otrzyma kwotę, dla której benchmarkiem będzie wartość transakcji pod koniec 2008 roku, kiedy TDC sprzedał...

Share
d2ncof8

29.10. Warszawa (PAP) - PKN Orlen spodziewa się, że za akcje Polkomtela otrzyma kwotę, dla której benchmarkiem będzie wartość transakcji pod koniec 2008 roku, kiedy TDC sprzedał 19,6 proc. Polkomtela pozostałym jego akcjonariuszom - poinformował w piątek dziennikarzy prezes PKN Orlen, Jacek Krawiec.

"Memorandum w sprawie sprzedaży Polkomtela powinno być gotowe i wysłane w listopadzie" - powiedział dziennikarzom Krawiec.

Na pytanie, czy 14 mld zł wyceny Polkomtela, które pojawiają się na rynku, jest zadowalające, prezes PKN Orlen powiedział, że jest to niska wycena.

"Trzeba pamiętać, że będziemy sprzedawać 100 proc. Polkomtelu. Benchmarkiem będzie ostatnia transakcja dokonana na udziałach Polkomtela" - powiedział Krawiec.

Pod koniec 2008 roku akcjonariusze Polkomtela przejęli od duńskiego TDC pakiet 19,6 proc. akcji operatora za 726 mln euro. (PAP)

morb/ pr/ ana/

d2ncof8

Podziel się opinią

Share
d2ncof8
d2ncof8