Trwa ładowanie...
d3q2wwp
09-10-2015 08:27

PKO BP ma zgodę niemieckiego nadzoru na otwarcie placówki we Frankfurcie n/Menem

Warszawa, 09.10.2015 (ISBnews) - Niemiecki urząd nadzoru finansowego Bafin wydał pozytywną decyzję w sprawie rozpoczęcia działalności przez placówkę PKO Banku Polskiego (PKO BP) we Frankfurcie nad Menem, podał bank.

d3q2wwp

Bank uzyskał już wszystkie zgody nadzorcze w tej sprawie. Do startu operacyjnego placówki konieczny jest jeszcze wpis do niemieckiego rejestru handlowego (Handelsregister).

"Konsekwentnie wspieramy polskich przedsiębiorców podejmujących się ambitnego zadania rozwoju biznesu poprzez ekspansję zagraniczną. Chcemy stać się dla nich w Niemczech, tak jak w Polsce, bankiem pierwszego wyboru. Wierzymy, że będziemy wiodącym partnerem finansowym dla istotnej części spośród kilkuset największych polskich spółek działających za zachodnią granicą" - powiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, cytowany w komunikacie.

Placówka PKO Banku Polskiego we Frankfurcie nad Menem będzie skupiała się na obsłudze klientów korporacyjnych. Wśród oferowanych usług i produktów znajdą się m.in.: bankowość transakcyjna (w tym międzynarodowy cash pooling)
, bankowość elektroniczna, produkty skarbowe, trade finance czy kredyty korporacyjne.

W dalszej perspektywie bank planuje również rozszerzenie oferowanych klientom usług o doradztwo dotyczące niemieckiego rynku, zarówno dla polskich przedsiębiorców prowadzących już tam działalność, jak i tych, którzy dopiero chcą podjąć ekspansję. PKO BP chce także za pośrednictwem oddziału we Frankfurcie pozyskiwać klientów z grona niemieckich firm prowadzących interesy w Polsce.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d3q2wwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q2wwp