Trwa ładowanie...

PKO BP ostrzega przed oszustami. Nie otwieraj takich wiadomości

Klienci największego polskiego banku padli ofiarą oszustów. PKO BP apeluje o ostrożność i radzi, jak uchronić się przed wyłudzeniami. Zasada jest prosta - przede wszystkim nie otwierać wiadomości od nieznanego nadawcy.

PKO BP ostrzega przed oszustami. Nie otwieraj takich wiadomościFot: Bartosz Wawryszuk
d2i7e5f
d2i7e5f

Przekręt dotyczy korzystających z bankowości elektronicznej i ma dwa etapy. Pierwszy z nich polega na tym, że do klienta banku przychodzi wiadomość e-mail, zazwyczaj podpisana rzekomo przez notariusza lub instytucje handlowe.

Po otwarciu załącznika na komputerze instalowany jest wirus, który przy próbie zalogowania do serwisu bankowości Inteligo podmienia adres strony w przeglądarce na fałszywy.

Wtedy klient jest zachęcany do aktywacji usługi "moneyback", która pozwoli mu odzyskiwać część wydatków ponoszonych z rachunku internetowego. Wystarczy tylko podać kod autoryzacyjny. Ale bank ostrzega, żeby tego nie robić, bo to próba wyłudzenia danych do logowania.

d2i7e5f

Jeśli oszust pozna nasz login i hasło, będzie mógł wykonywać operacje bez wiedzy i zgody posiadacza rachunku bankowego.

Dlatego PKO BP zaleca szczególną ostrożność. Lepiej korzystać z komputerów wyposażonych w aktualny program antywirusowy oraz nie używać przy logowaniu ogólnodostępnych sieci WiFi. I oczywiście za każdym razem po otrzymaniu kodu SMS sprawdzać, czy dane przelewu zgadzają się z tym, co rzeczywiście chcieliśmy zrobić.

W ubiegłym tygodniu przed podobnym oszustwem ostrzegał mBank.

d2i7e5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i7e5f