Trwa ładowanie...
d1xicxi
d1xicxi

PKO BP: Rynek giełdowy w Polsce ma szansę na wzrosty

Warszawa, 03.08.2016 (ISBnews) - Polski rynek akcji na tle innych krajów zachowuje się znacznie słabiej i jest szansa, że w drugiej połowie nastąpi odbicie w górę ze względu m.in. na dobrą sytuację gospodarczą i ostateczne wyjaśnienie kwestii związanych z kredytami frankowymi, prognozuje główny strateg rynków w PKO BP Mariusz Adamiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xicxi

"Polska giełda może jeszcze odbić w górę w tym roku. Sytuacja gospodarcza w Polsce jest dobra. To co jest potrzebne, to m.in. wyjaśnienie sytuacji związanej z kredytami frankowymi. Do końca nie wiadomo także jak będzie przedstawiać się strategia dotycząca sektora energetycznego" - powiedział dziennikarzom Adamiak.

Eksperci z Domu Maklerskiego PKO BP po raz pierwszy w ciągu ostatnich dwóch kwartałów umiarkowanie pozytywnie podchodzą do rynku polskiego oczekując w bieżącym kwartale pozytywnych stóp zwrotu na poziomie od +1% do +4%.

W ocenie Adamiaka sektor bankowy może zyskać jeszcze w tym roku odrabiając część strat. "Również takie sektory jak przemysłowy i spożywczy mogą zyskiwać. W przypadku tego ostatniego mówimy o pozytywnym wpływie oczekiwanego wzrostu konsumpcji, z kolei sektor przemysłowy powinny wspierać plany inwestycyjne firm" - dodał.

d1xicxi

Jego zdaniem, ewentualne zmiany dotyczące prywatnych funduszy emerytalnych, które mogą zostać przekształcone na prywatne fundusze inwestycyjne byłyby bardziej korzystnym rozwiązaniem dla rynku akcji niż ich znacjonalizowanie.

Zdaniem Adamiaka złoty ponownie zacznie tracić na wartości po wakacjach. "We wrześniu za euro przyjdzie nam płacić około 4,40 zł. Powrócą obawy o wzrost gospodarczy w Chinach, a także oczekiwania, że pod koniec roku Fed podniesie stopy procentowe" - dodał Adamiak.

(ISBnews)

d1xicxi

Podziel się opinią

Share
d1xicxi
d1xicxi