Trwa ładowanie...
d2vqpl3

PKP Cargo ma kredyt w EBI na 200 mln zł (opis)

04.12. Warszawa (PAP) - PKP Cargo podpisało umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na udzielenie kredytu na 200 mln zł. Pozyskane środki spółka przeznaczy na inwestycje taborowe...

Share
d2vqpl3

04.12. Warszawa (PAP) - PKP Cargo podpisało umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na udzielenie kredytu na 200 mln zł. Pozyskane środki spółka przeznaczy na inwestycje taborowe - podało PKP Cargo w komunikacie prasowym.

Spółka będzie mogła skorzystać z kredytu w terminie do 24 miesięcy.

"Podpisanie tej umowy to pierwszy krok do zapewnienia spółce długoterminowego finansowania na modernizację taboru. Obecnie PKP Cargo ma nadwyżkę gotówki i chcemy to stopniowo zmieniać, jeżeli potrzeby inwestycyjne będą tego wymagały" - powiedział na konferencji Adam Purwin, pełniący obowiązki prezesa PKP Cargo.

Purwin poinformował, że w nabliższym czasie spółka zamierza inwestować głównie w wagony do przewozu węgla oraz platformy intermodalne. Dodał, że potrzeby PKP Cargo w zakresie modernizacji lokomotyw są obecnie niewielkie.

W 2012 roku na inwestycje w tabor kolejowy PKP Cargo przeznaczyło 593,4 mln zł. Środki trafiły na zakup nowych lokomotyw, modernizację 115 starszych modeli oraz nabycia i naprawy wagonów.

Na koniec pierwszej połowy 2013 rok PKP Cargo wraz ze spółkami zależnymi dysponowało łącznie 2.459 lokomotywami oraz 63.488 wagonami. (PAP)

kuc/ ana/

d2vqpl3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqpl3
d2vqpl3