Trwa ładowanie...
d43ginm
07-03-2017 10:35

PKP Cargo ograniczyło kradzieże o 46% r/r w 2016 r., m.in. dzięki dronom

Warszawa, 07.03.2017 (ISBnews) - Kradzieże ładunków z pociągów i terenów PKP Cargo były mniejsze o 46% r/r w 2016 r., m.in. dzięki zastosowaniu dronów, podała spółka.

d43ginm

"Kradzieże - zwłaszcza paliw stałych, m.in. węgla - to zmora przewoźników i ogromny problem do rozwiązania. Dzięki innowacyjnym metodom wdrażanym przez PKP Cargo poprawia się bezpieczeństwo ładunków, ale także infrastruktury. Często podczas kradzieży następowało uszkodzenie linii kolejowej, które mogło być niebezpieczne dla transportu. Nowy system monitoringu eliminuje takie zagrożenia, przynosząc wymierne korzyści dla spółki. Bezpieczny towar i infrastruktura oznacza, że PKP Cargo jest wiarygodnym partnerem i przewoźnikiem. Obecnie to my wyznaczamy nowe standardy bezpieczeństwa oraz innowacyjnego i holistycznego myślenia o transporcie. A to nie jest nasze ostatnie słowo. Nowe technologie - m.in. drony - mają ogromny potencjał i zamierzamy je wykorzystywać do dalszej poprawy bezpieczeństwa oraz optymalizacji kosztów" - powiedział zastępca dyrektora Biura Bezpieczeństwa w spółce Mirosław Klepaczewski, cytowany w komunikacie.

PKP Cargo podkreśla, że konsekwentnie unowocześnia swoje systemy kontroli i monitoringu przewożonych ładunków oraz infrastruktury. Zintensyfikowano nie tylko pracę patroli SOK, ale także wykorzystano innowacyjne technologie do ochrony mienia i zapewnienia bezpieczeństwa. Oprócz standardowego monitoringu PKP Cargo korzysta z najnowocześniejszego sytemu skanowania terenu za pomocą m.in. polskiego drona "Bielik", który przekazuje obraz na żywo. Poprzez obserwację w czasie rzeczywistym służby ochrony mogą reagować na bieżąco i zatrzymywać złodziei na gorącym uczynku, wyjaśniono.

"Dzięki dronom można nie tylko prowadzić monitoring przeciw kradzieżom, ale też sprawdzać stan ogrodzenia, zachowanie zasad BHP przez personel oraz optymalizować składowanie towarów na terenach przewoźnika. Dodatkowo można prowadzić łatwą i szybką inwentaryzację sprzętu, sprawdzanie stanu torów, aktualizować mapy terenów należących do spółki i ich ukształtowania, podano także.

Dron "Bielik" powstał w polskiej firmie Dron House.

d43ginm

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (44,1% udziału w rynku według masy i 51,6% według pracy przewozowej w 2016 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d43ginm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ginm