Trwa ładowanie...

PKP Cargo weszło w spór zbiorowy z organizacją związkową

PKP Cargo złożyło w Państwowej Inspekcji Pracy zawiadomienie o powstaniu sporu zbiorowego z Federacją Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei (FZZPPK), podała spółka.

PKP Cargo weszło w spór zbiorowy z organizacją związkowąŹródło: PKP/materiały prasowe
d3jwnit
d3jwnit

"Pismem z dnia 13 stycznia 2015 roku FZZPPK zażądała realizacji szeregu postulatów, wyznaczając termin na uwzględnienie żądań i przedstawienie sposobu ich realizacji" - czytamy w komunikacie.

Postulaty organizacji dotyczą przede wszystkim kwestii płacowych: podwyższenia stawek dziennych na zakup posiłków profilaktycznych i regeneracyjno-wzmacniających, wprowadzenia dodatku alokacyjnego oraz ryczałtów delegacyjnych dla wybranych stanowisk pracy.

"Wobec upływu w dniu 19 stycznia 2015 roku terminu na uwzględnienie żądań i przedstawienie sposobu ich realizacji, spółka weszła z FZZPPK w spór zbiorowy powstały z mocą obowiązującą od dnia 13 stycznia 2015 roku. Zarząd PKP Cargo dołoży wszelkich starań w celu rozwiązania sporu, w sposób gwarantujący dalszy trwały rozwój spółki" - podano.

d3jwnit

Spółka poinformowała także, że FZZPPK nie jest stroną sporu zbiorowego pomiędzy PKP Cargo a dziewięcioma organizacjami związkowymi, który powstał z mocą obowiązującą od 30 października 2014 roku. Spór ten obecnie znajduje się na etapie mediacji.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 49 proc. udziału w rynku według masy i ok. 59 proc. według pracy przewozowej w 2013 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

d3jwnit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jwnit