Trwa ładowanie...
d5cylu8
d5cylu8

PKP Energetyka: Nakłady na modernizację sieci dystryb. sięgną 260 mln zł w 2016

Warszawa, 30.05.2016 (ISBnews) - Nakłady na modernizację sieci dystrybucyjnej PKP Energetyka tylko w obecnym roku zwiększą się do 260 mln zł, co oznacza blisko trzykrotny wzrost w porównaniu z latami 2013-2015, poinformował prezes Wojciech Orzech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5cylu8

"Liczby te nie uwzględniają nakładów na program Modernizacji Układów Zasilania dla przystosowania linii do zwiększonej prędkości, którego drugi etap nie został jeszcze uruchomiony przez PKP PLK" - powiedział Orzech, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Z kolei do 2020 roku PKP Energetyka chce zainwestować przeszło 1,5 zł w rozbudowę oraz modernizację sieci.

"W ciągu trzech kwartałów od momentu zmiany właściciela [na fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners] i powołania nowego zarządu spółka rozpoczęła realizację nowych projektów oraz przygotowała plan rozwoju na najbliższe pięć lat. W tym roku spółka uruchomiła ok. 30 projektów mających kluczowe znaczenie dla poszczególnych segmentów jej biznesu. W części dystrybucyjnej to projekt tzw. paszportyzacji sieci - przekształcenie wszystkich informacji na wersję cyfrową na podstawie raportów inwentaryzacyjnych, dokładne położenie majątku sieci oraz dokumentację fotograficzną. Ma pozwolić bardziej efektywnie eksploatować sieć oraz pomóc w planowaniu nowych inwestycji i modernizacji" - wskazała gazeta.

d5cylu8

"Inwestor dał spółce PKP Energetyka stabilne źródło finansowania, ogromną szansę na rozwój i unowocześnienie oraz doświadczenie z innych rynków. Nowe projekty, usprawniając funkcjonowanie spółki i podnosząc jakość jej usług, powinny w konsekwencji przyczynić się do zwiększenia jej wartości" - stwierdził Orzech.

W lipcu ub.r. Polskie Koleje Państwowe (PKP) i fundusz CVC Capital Partners podpisały umowę sprzedaży akcji PKP Energetyka. Wartość przedsiębiorstwa w transakcji opiewała na 1 965 mln zł co, po korekcie o wartość długu netto spółki, dawało cenę na poziomie 1 410 mln zł.

Spółka PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jest jednym z największych sprzedawców energii elektrycznej, w tym energii elektrycznej trakcyjnej (przeznaczonej dla przewoźników kolejowych).

CVC jest globalną firmą private equity oraz firmą doradztwa inwestycyjnego, założoną w 1981 roku. Posiada sieć 22 biur na terenie Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. CVC zarządza środkami inwestorów z Ameryki Północnej (55%), Europy (28%), Azji i Bliskiego Wschodu, którzy powierzają swój kapitał CVC na przeszło 10-letnie okresy. Bieżąca wartość aktywów firmy przekracza kwotę 52 mld USD.

(ISBnews)

d5cylu8

Podziel się opinią

Share

d5cylu8

d5cylu8