Trwa ładowanie...
d48ntyl
31-12-2015 12:52

PKP Intercity zrealizowało 10 projektów za 5,5 mld zł w 2015r., planuje kolejne

Warszawa, 31.12.2015 (ISBnews) - PKP Intercity zrealizowało w tym roku 10 dużych projektów taborowych w ramach programu inwestycyjnego na kwotę 5,5 mld zł, dzięki czemu większość pociągów kursujących w barwach przewoźnika jest nowa lub zmodernizowana. Do 2018 roku spółka planuje wydać 1,8 mld zł netto na modernizacje ok. 400 wagonów, 60 lokomotyw i nowoczesne zaplecza do ich serwisowania, podało PKP Intercity.

d48ntyl
d48ntyl

"W ramach projektów kupiono nowe pociągi m.in. Flirt i PesaDart, wagony i lokomotywy oraz zmodernizowano już posiadane zasoby taborowe. Standardem nowych i zmodernizowanych składów jest klimatyzacja, nowoczesna toaleta, gniazdka elektryczne przy fotelach, przestrzeń barowa, elektroniczny system informacji pasażerskiej czy dedykowana przestrzeń dla osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi czy osób podróżujących z rowerami" - czytamy w komunikacie.

Podniesiony został również poziom obsługi technicznej pociągów przewoźnika. Np. na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, za ponad 120 mln zł, powstało najnowocześniejsze w Polsce centrum serwisowe. Od roku w punkcie zatrudnionych jest blisko 150 specjalistów, którzy każdego dnia dbają o składy Pendolino, podano także.

W ostatnim tygodniu grudnia przewoźnik wydatkował ostatnie środki z blisko 5,5 mld zł budżetu inwestycyjnego. Na konta polskich wykonawców trafiło ponad 1 mld zł brutto (863 mln zł netto). Część kwoty - ponad 422 mln zł - pochodziło z unijnego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

PKP Intercity podkreśla także, że rozpoczyna nową falę inwestycji i do 2018 roku planuje wydać 1,8 mld zł netto na modernizacje około 400 wagonów, 60 lokomotyw i nowoczesne zaplecza do ich serwisowania.

d48ntyl

"Dzięki środkom pochodzącym z dokapitalizowania oraz możliwości pozyskania znaczących funduszy z UE, planujemy wykonać kolejne modernizacje taboru oraz poważnie zainwestować w stacje postojowe. W efekcie pasażerowie będą mogli korzystać z komfortowych, czystych oraz niezawodnych pociągów" - powiedział prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz, cytowany w komunikacie.

Pierwsze zmodernizowane, w ramach nowej fali inwestycji, wagony wyruszą na trasy pod koniec 2016 r.

(ISBnews)

d48ntyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48ntyl