Trwa ładowanie...
stadion narodowy
05-09-2013 15:47

PKP szukają organizatora Święta Kolejarza. Na Stadionie Narodowym.

Atrakcyjna, prestiżowa i nowatorska - taka ma być tegoroczna impreza z okazji Święta Kolejarza, jaką planuje zorganizować PKP SA. Spółka właśnie ogłosiła przetarg na napisanie scenariusza i zorganizowanie imprezy, która ma się odbyć na Stadionie Narodowym.

PKP szukają organizatora Święta Kolejarza. Na Stadionie Narodowym.Źródło: Thinkstockphotos
d2iyduy
d2iyduy

"Nowatorstwo imprezy nie może przysłaniać jej głównego celu, czyli spotkania kolejarzy z okazji święta i wręczenia im odznaczeń państwowych i resortowych za długoletnią służbę na kolei i zasługi dla transportu kolejowego" - napisano w specyfikacji przetargowej.

W imprezie planowanej na 29 listopada ma wziąć udział około dwóch tysięcy osób. Kolejarze mają zjechać na nią z całej Polski.

PKP SA planuje, że na płycie Stadionu Narodowego powstanie zadaszona hala o powierzchni 6 tys. mkw., w której odbędzie się część oficjalna, część artystyczna i bankiet. Ponadto na stadionie przewidziano także pomieszczenia, w których ma się odbyć bankiet VIP-ów i miejsce przeznaczone na garderobę dla gwiazdy wieczoru. Jak wskazano w dokumentach przetargowych, gwiazdą wieczoru ma być Kayah. Poza piosenkarką, wystąpią także trzy zespoły amatorskie złożone z kolejarzy.

d2iyduy

Spółka chce, by scenariusz imprezy był ciekawy oraz by uwzględniał "liczbę osób oraz ich charakterystykę". Ponadto PKP życzy sobie, by krzesła ustawione w hali, gdzie odbędzie się część oficjalna imprezy, były "wygodne, estetyczne" i w żadnym wypadku nie mogą być składane.

Zainteresowani mogą składać oferty do 16 września, do południa.

W PRL dzień kolejarza obchodzono w drugą niedzielę września, później uroczystość przełożono na 25 listopada - dzień poświęcony świętej Katarzynie Aleksandryjskiej, patronce kolejarzy.

Jak się szacują kolejarze, ich branża w Polsce to blisko dwieście tysięcy osób. Wśród ponad 150 przedsiębiorstw kolejowych ponad 60 to licencjonowani przewoźnicy pasażerscy i towarowi, pozostałe to firmy zajmujące się modernizacją infrastruktury, produkcją i utrzymaniem taboru kolejowego oraz producenci materiałów i komponentów do infrastruktury kolejowej.

Agata Kalińska

d2iyduy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iyduy