Trwa ładowanie...
d2826rj

PKW Afganistan: Atak na polski patrol w Afganistanie (komunikat)

...

Share
d2826rj

21.12. Warszawa - PKW Afganistan informuje:

21 grudnia w godzinach porannych w północnej części prowincji Ghazni doszło do ataku na polski patrol ze składu Zespołu Odbudowy Prowincji. W wyniku ataku poległo 5 żołnierzy 20. Brygady Zmechanizowanej z Bartoszyc.

Atak miał miejsce w dystrykcie Ghazni. Polegli żołnierze ochraniali specjalistów z zespołu odbudowy prowincji (PRT). W trakcie powrotu z Mauzoleum Abdur Razzaq pod pojazdem typu M-ATV eksplodował silny improwizowany ładunek wybuchowy. W wyniku tej eksplozji poległo 5 polskich żołnierzy.

d2826rj

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano śmigłowce ewakuacji medycznej (MEDEVAC). Do wsparcia patrolu skierowany został również inny patrol wykonujący zadania w południowej części prowincji Ghazni.

Pomimo podjętej akcji ratunkowej nie udało się uratować żadnego z żołnierzy. W wyniku zdarzenia zginęli st. kpr. Piotr Ciesielski, szt. szer. Łukasz Krawiec, st. szer. Marcin Szczurowski, st. szer. Marek Tomala i szer. Krystian Banach. Wszyscy służyli w 20. Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej.

Rodziny poległych żołnierzy zostały poinformowane o zdarzeniu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d2826rj

Podziel się opinią

Share
d2826rj
d2826rj