Trwa ładowanie...
d2fvrs6
wojna

PKW Afganistan ws. pożegnania st. szer. Dariusza Tylendy (komunikat)

...

Share
d2fvrs6

08.08. Warszawa - Sekcja Informacyjno-prasowa Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie informuje:

"Służyłeś jak mogłeś najlepiej" - tymi słowami ś.p. st. szer. Dariusza Tylendę pożegnał dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

W ceremonii pożegnania ś.p. st. szer. Dariusza Tylendy, która odbyła się w niedzielę, 8 sierpnia wzięli udział żołnierze i pracownicy Polskich Sił Zadaniowych, żołnierze armii amerykańskiej i afgańskiej oraz gubernator prowincji Ghazni Musa Khan. Asystę honorową utworzyli koledzy Dariusza, którzy na co dzień służą w 15. Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym.

d2fvrs6

"Tyle razy wyjeżdżałeś na patrole. Wykonywałeś swoje zadania jak mogłeś najlepiej. Teraz spoglądasz na nas. Wiem, że chcesz żebyśmy i my nasze zadanie wykonali jak najlepiej. Do końca" - mówił gen. bryg. Andrzej Przekwas. Kapelan polskiego kontyngentu, kpt. Krzysztof Kaproń zmówił uroczystą modlitwę za spokój duszy zmarłego żołnierza. Wcześniej, w piątkowy wieczór żołnierze uczestniczyli w Mszy Świętej odprawionej w intencji za ś.p. Dariusza Tylendy. Zmówili także modlitwę za rannych w tym samym ataku żołnierzy.

Po zakończeniu uroczystości śmigłowiec Mi-17 z ciałem ś.p. Dariusza Tylendy na pokładzie wykonał pożegnalny lot nad bazą i poleciał do Bagram. Stamtąd zostanie ono przetransportowane do kraju.

W imieniu żołnierzy i pracowników Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie Rodzinie i Najbliższym tragicznie zmarłego st. szer. Dariusza Tylendy składamy głębokie wyrazy współczucia.


St. szer. Dariusz Tylenda zginął 6 sierpnia podczas eksplozji przydrożnego ładunku wybuchowego. W Polsce służył w 15. Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym. Pełnił funkcję operatora. Miał 31 lat. Pozostawił żonę i dziecko.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d2fvrs6

Podziel się opinią

Share
d2fvrs6
d2fvrs6