Trwa ładowanie...

Płać kartą i wypłacaj - usługa MasterCard® ułatwi podjęcie środków z konta bankowego

Aż 80 % Polaków przepytanych przez firmę MillwardBrown uznało wypłacanie pieniędzy z kasy sklepu, przy równoczesnej płatności za zakupy kartą, za atrakcyjne, jednak tylko jedna trzecia z nich miała okazję z takiej możliwości skorzystać. Teraz, dzięki przygotowanej przez MasterCard usłudze Płać kartą i wypłacaj, stanie się to o wiele bardziej powszechne.

Płać kartą i wypłacaj - usługa MasterCard® ułatwi podjęcie środków z konta bankowegoŹródło: Fotolia, fot: Andrey Kuzmin
d43mxbl
d43mxbl

Każdy posiadacz karty MasterCard lub Maestro® będzie mógł podjąć nawet do 300 zł podczas robienia zakupów.

Płać kartą i wypłacaj to kolejna, po płatnościach zbliżeniowych i mobilnych, usługa, którą MasterCard wdrożył, aby ułatwić konsumentom dostęp do swoich pieniędzy. Dzięki niej, posiadacze kart płatniczych mogą pobierać środki ze swoich kont bankowych podczas codziennych zakupów, na przykład w supermarkecie, na stacji benzynowej czy w sieci małych sklepów osiedlowych. Korzystanie z usługi jest niezwykle proste: płacąc za swoje zakupy kartą, wystarczy zasygnalizować sprzedawcy, że chcemy równocześnie wypłacić pieniądze.

Jak pokazują wyniki badania, przeprowadzonego dla MasterCard przez firmę MillwardBrown[1], nieco ponad połowa Polaków zetknęła się już wcześniej z możliwością wypłacania swoich pieniędzy podczas robienia zakupów, jednak tylko co trzecia z badanych osób miała okazję z takiej usługi skorzystać. Zdecydowana większość (80%) badanych uznała usługę Płać kartą i wypłacaj za atrakcyjną. Z kolei 2/3 respodentów chętnie by z takiej usługi skorzystało.

Respondenci, wskazując na pozytywne strony usługi, wymieniali między innymi wygodę oraz fakt, że nie muszą już szukać bankomatu, aby podjąc środki z konta bankowego. Nie bez znaczenia pozostaje również oszczędność czasu, a także możliwość dokonania dwóch operacji – wypłaty pieniędzy i zapłaty za zakupy – jednocześnie.

d43mxbl

Raport Narodowego Banku Polskiego wskazuje, że usługa Płać kartą i wypłacaj jest obecnie dostępna w ok. 30 tysiącach punktów POS, co stanowi 12% wszystkich punktów handlowo-usługowych w Polsce. Wypłata podczas robienia zakupów kartą, stanowi 0,24% wszystkich wypłat pieniężnych. Płać kartą i wypłacaj to usługa komplementarna wobec sieci bankomatów w Polsce. Jak wynika z raportu przygotowanego przez NBP, w pierwszym kwartale bieżącego roku, w naszym kraju znajduje się ponad 18 tysięcy maszyn bankomatowych, podczas gdy liczba terminali POS to prawie 300 tysięcy, a więc prawie 16 razy więcej.

- Dzięki promocji usługi wypłaty pieniędzy podczas robienia zakupów, Polacy będą mieli zasadniczo większy dostęp do środków ulokowanych na swoich kontach - mówi Michał Skowronek, Dyrektor Generalny na Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację w MasterCard Europe. - Usługa Płać kartą i wypłacaj będzie ważnym etapem edukacji finansowej dla tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z nowoczesnymi formami płatności. Przyczyni się również do rozwoju obrotu bezgotówkowego w segmencie klientów nieubankowionych.

O MasterCard Worldwide:

MasterCard (NYSE:MA), www.mastercard.com, jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania MasterCard ułatwiają codzienne funkcjonowanie działalności handlowej, takiej jak zakupy, podróże, prowadzenie firmy i zarządzanie finansami. Sprawiają, że są one bezpieczniejsze i sprawniejsze dla każdego użytkownika. Śledź nas na Twitterze @MasterCardNews, przyłącz się do dyskusji na Cashless Pioneers Blog oraz zapisz się, aby otrzymywać najnowszy biuletyn od Engagement Bureau.

d43mxbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43mxbl

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj