Trwa ładowanie...
d219efu

Plan Draghiego nabiera kształtu

Początek tego tygodnia charakteryzował się stabilną sytuacją na rynku walutowym. Ze względu na Święto Pracy w USA pary walutowe pozostawały w bardzo wąskich zakresach wahań. Słabsze niż oczekiwano dane z Chin i Europy na temat indeksów aktywności w sektorze przemysłowym nie przełożyły się na pogorszenie nastrojów rynkowych.

d219efu
d219efu

Rynki liczą w tym tygodniu na konkretne działania ze strony Europejskiego Banku Centralnego i wszystko wskazuje na to, że tym razem Mario Draghi przejdzie od słów do czynów. Podczas wczorajszego przemówienia przed Komisją do spraw Ekonomicznych i Monetarnych Komisji Europejskiej szef ECB uchylił rąbka tajemnicy odnośnie możliwych działań ECB w ramach nowego programu zakupu długu, wskazując, że bank jest gotów skupować obligacje rządowe o terminie zapadalności do trzech lat. Nadzieje, że ECB podejmie właściwe działania w walce z kryzysem zadłużeniowym w Europie wspierają notowania europejskiej waluty.

Decyzją RBA na wrześniowym posiedzeniu główna stopa procentowa została utrzymana na niezmienionym poziomie 3,5%, jednak cykl łagodzenia polityki monetarnej w Australii jeszcze się nie zakończył. Rynek oczekuję, że w IV kwartale 2013 roku bank zdecyduje się na cięcie kosztu pieniądza o 25pb by zniwelować niekorzystny wpływ kryzysu zadłużeniowego w strefie euro oraz hamującej gospodarki Chin na gospodarkę australijską.

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się dwudniowe posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wczorajsze dane na temat indeksu PMI z Polski, a także zeszłotygodniowe dane na temat tempa wzrostu gospodarczego w II kwartale są kolejnym argumentem dla gołębiego skrzydła Rady za rozpoczęciem luzowania polityki monetarnej. Z opublikowanej ankiety Reutera wynika, że analitycy są zgodni co do tego, że we wrześniu stopy pozostaną na niemienionym poziomie. Większość spodziewa się obniżki kosztu kredytu dopiero w IV kwartale tego roku. Złoty znalazł się pod presją sprzedających, jednak pozytywny klimat inwestycyjny na rynkach zagranicznych powinien sprzyjać obronie tegorocznych sierpniowych minimów lokalnych na złotym.

Uwaga inwestorów skupi się w dniu dzisiejszym na danych o wskaźnikach aktywności w sektorze przemysłowym USA.

d219efu

EURPLN
W oczekiwaniu na jutrzejszą decyzję RPP notowania eurozłotego pozostają stabilne. Para handlowana jest poniżej istotnego oporu na poziomie 4,20 i techniczny obraz rynku wskazuje na to, że poziom ten może zostać jak na razie obroniony. Najbliższe wsparcie w postaci linii TenKan na wykresie 4h znajduje się na poziomie 4,1818. Silnym wsparciem pozostają okolice 4,12.
EURUSD
Eurodolar kontynuuję zwyżkę w dniu dzisiejszym. Para handlowana jest powyżej poziomu 1,2600 i zbliża się do górnego ograniczenia kanału wzrostowego, które obecnie wyznacza najbliższy opór w rejonie 1,2660. Czynnikiem decydującym o dalszych wzrostach na EURUSD będzie ewentualne przełamanie sierpniowego maksimum lokalnego z tego roku. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1,2550.
GBPUSD
GBPUSD testuje dzisiaj opór w postaci zniesienia 61,8% Fibo całości fali spadkowej z okolic 1,6300. Trwale wyjście powyżej poziomu 1,5907 otworzy drogę zwyżek w rejon 1,60. Utrzymujący się apetyt na bardziej ryzykowne aktywa powinien sprzyjać realizacji takiego scenariusza.
AUDUSD
AUDUSD zrealizował docelowy zasięg spadku w okolice wsparcia na poziomie 1,0223 w postaci zniesienia 38,2% całości fali wzrostowej z okolic 0,9580. Jak na razie poziom ten jest broniony i powinien sprzyjać wygenerowaniu korekty wzrostowej na AUDUSD, do czego impulsem będzie wyjście z zakresu chmury ichimoku na wykresie dziennym. Silnym oporem pozostają okolice 1,0380.
Autor: Anna Wrzesińska
www.idmtrader.pl

d219efu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d219efu