Trwa ładowanie...
d2vady9

Plast-Box oczekuje w '11 ożywienia na rynku tworzyw sztucznych

...

Share
d2vady9

21.12. Warszawa (PAP) - Plast-Box oczekuje w przyszłym roku ożywienia na rynku tworzyw sztucznych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"W 2011 roku oczekujemy ożywienia w naszej branży. Składa się na to kilka czynników, takich jak wzrost zapotrzebowania na tworzywa sztuczne w przemyśle jako wypadkowa ożywienia gospodarek europejskich po okresie kryzysowym i poprawy koniunktury w branży spożywczej i chemicznej. W miarę rosnącej liczby produktów, służących zaspokojeniu potrzeb społeczeństwa, rosnąć będzie też liczba wyrobów z tworzyw sztucznych. Szacujemy, że po roku 2009, kiedy to średni spadek PKB w krajach Unii wyniósł 4 proc., sprawdzą się prognozy analityków i w tym roku możemy spodziewać się wzrostu na poziomie 1 proc., a w kolejnych latach dalszego ożywienia, średnio do 3 proc. Liczymy, że dzięki temu zostanie przywrócony dotychczasowy trend wzrostowy w przerobie tworzyw sztucznych na poziomie 7 proc. w skali roku" - powiedział cytowany w komunikacie Artur R. Skonieczny, dyrektor rozwoju sprzedaży i marketingu Plast-Box.

Spółka zamierza przenieść część produkcji do zakładu na Ukrainie.

d2vady9

"Oznacza to dla naszych klientów z tego rejonu lepsze rozwiązania logistyczne. Jednocześnie zwiększamy poziom inwestycji w najnowocześniejsze rozwiązania związane ze zdolnościami produkcyjnymi w Polsce. Jesteśmy dodatkowo na etapie poprawy wydajności już istniejących instalacji w Słupsku. Dzięki temu, spodziewamy się nie tylko obniżenia bezpośrednich kosztów produkcji w obu zakładach, ale również spadku kosztów surowców poprzez wzrost skali zakupów" - powiedział prezes Plast-Boksu, Jarosław Koźlik.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. (PAP)

pel/ gor/

d2vady9

Podziel się opinią

Share
d2vady9
d2vady9