Trwa ładowanie...
d2qnzic
19-12-2016 08:48

PlayWay objął 81% udziałów producenta gier Frozen District

Warszawa, 19.12.2016 (ISBnews) - PlayWay objął udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Frozen District i posiada 81% udziałów w tej spółce, podała firma.

Share
d2qnzic

"Spółka złożyła oświadczenia: (a) o przystąpieniu do Frozen District (b) o objęciu udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Frozen District w zamian za wkład pieniężny w wysokości 299 700 zł" - czytamy w komunikacie.

Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego w KRS PlayWay będzie posiadać 81% udziałów w kapitale zakładowym Frozen District.

Głównym przedmiotem działalności Frozen District będzie tworzenie gry komputerowej pod tytułem "Warlocks 2" (wersja na PC oraz konsolę), czyli kontynuacji gry "Warlocks vs Shadows", podano także.

W październiku PlayWay zawarł umowę inwestycyjną ze wspólnikami Frozen District Duszanem Chaciejem, Maksymilianem Strzeleckim i Jakubem Niewęgłowskim, w której zobowiązał się do objęcia udziałów w podniesionym kapitale zakupowym spółki.

PlayWay S.A., który w październiku 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier.

(ISBnews)

d2qnzic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnzic
d2qnzic